Технології

Додаток перетворює звичайний смартфон а градусник

Дослідники з Вашингтонського університету розробили додаток, яке перетворює звичайний смартфон в точний і простий у використанні термометр. Дослідження опубліковано в Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies.

Якщо у людини температура піднімається до 38 °C або вище — це симптом серйозної вірусної або бактеріальної інфекції. Тепер дослідники придумали, як обійтися без градусника і виміряти температуру.

Старомодні ртутні термометри практично не використовуються, а цифрові версії можуть коштувати недешево. Новий додаток FeverPhone перетворює смартфон в термометр без будь-якого додаткового обладнання.

Дослідники задіяли термістори, які використовуються навіть в звичайних смартфонах для моніторингу цілісності внутрішніх компонентів пристрою, особливо батареї. Такі ж термістори використовуються і в клінічних термометрах. Вони фіксують зміна температури при контакті термістора з організмом.

Інженери зрозуміли, що ці датчики можуть відстежувати теплообмін між людиною і його телефоном за допомогою сенсорного екрану смартфона. Спочатку вони змоделювали теплий лоб за допомогою поліетиленового пакета, наповненого нагрітою водою, притиснувши до нього екран. Для збору даних інженери використовували три моделі телефонів: Google Pixel 6, Google Pixel 3 і Huawei P20. Зібрані дані впровадили в моделі машинного навчання. За планом, вимірювання температури проведуть на основі того, як швидко нагрівається телефон і скільки тепла надходить від людини, яка торкається до нього. Після того, як інженери зберуть достатньо даних, вони відкалібрують модель, щоб врахувати нюанси різних аксесуарів для телефонів, таких як захисні плівки для екрану і чохли.

Поки експеримент показав, що тестовий додаток FeverPhone оцінив температуру тіла з середньою похибкою близько 0,23 ° C. Що знаходиться в рамках клінічно прийнятного межі.

Дослідники продовжать допрацьовувати настройку програми, щоб воно працювало і на інших смартфонах і розумних годинниках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button