Людина

Криками та образами дитину правильно не виховати

Проблема методів виховання підростаючого покоління стоїть перед людством з часу його появи. Як зробити, щоб дитина виросла хорошою людиною і гідним членом суспільства? Що застосувати – батіг або пряник, або все разом? Нове широкомасштабне дослідження, проведене американськими педагогами і психологами, показало, що криками і образою дитину правильно вже точно не виховати.

Грубі методи словесного впливу мають на увазі використання психологічного тиску на дитину, щоб викликати у неї хворобливі емоційні переживання або дискомфорт з метою корекції поведінки. При цьому можуть використовуватися як підвищення голосу, так і образливі і принизливі слова. У міру того, як діти стають підлітками, багато батьків переходять від фізичної до словесної дії. Національне опитування показало, що понад 90% американців хоч би раз в житті застосовували грубі методи словесного впливу. Половина з них використали при цьому лайку та образи.

Дослідники з Піттсбургського і Мічіганського університетів з’ясували, що, якщо на дітей впливати такими методами в ранній юності, їх руйнівні наслідки обов’язково проявляться пізніше. Діти, на яких кричали в 13 років, частіше випробовували депресію між 13 і 14 роками. Вони також з більшою вірогідністю ставали проблемними – погано поводилися в школі, брехали батькам, крали і билися.

Більше того, подібні методи не просто неефективні, вони справляють зворотне враження. Батьківська ворожість веде до зростання схильності до злочинності, послабляючи стримування і провокуючи злість, дратівливість і агресивність. В ході дослідження були проаналізовані дані на 967 повних сімей. Майже половина з них були білими, 40% афро-американцями, остальні належали до інших етнічних груп.

За словами учених, батькам, які хочуть змінити поведінку дітей, слід обговорювати з ними можливі наслідки такої поведінки. Результати дослідження можуть застосовуватися в соціальних програмах для батьків, завдяки яким вони зможуть дізнатися альтернативні крикам, загрозам і образам методи словесного впливу. Також не варто забувати, що кращого способу позитивного впливу, чим власний приклад, ще не існує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button