Людина

Сучасні медіа роз’єднюють людей

медіа та суспільствоВчені розробили математичну модель, що демонструє, як росте роз’єднаність людей у суспільстві завдяки сучасним медіа.

Модель, створена дослідниками з Стенфордського університету, побудована на базі даних про США, але є спільною для розвинених країн, оскільки роз’єднувальним чинником виявилися новітні комунікаційні технології.

Здавалося б, новітні засоби зв’язку повинні полегшити спілкування людей і допомогти їм знайти однодумців, але все навпаки – можливість вільно висловлювати свою думку призвела до того, що люди відокремилися, а конфліктів стало більше.

Сьогодні в соціології переважає гемофільна теорія, тобто передбачається, що люди, які мають схожі думки і погляди на життя, як правило об’єднуються і підтримують один одного. З часом це коло спілкування зростає, люди формують думку таким чином, щоб звести до мінімуму розбіжності і включити в своє коло спілкування друзів, родичів, добрих знайомих і просто приємних людей. У результаті думка “середньостатистичної” людини зводиться до “усередненої” точки зору всього кола спілкування – суспільство деполярізуется.

Здавалося б, в епоху телебачення та інтернету ці процеси повинні посилитися, проте в реальності ситуація діаметрально протилежна.

Команда вчених зі Стенфорда вирішила підійти до цієї проблеми з іншого боку – з точки зору так званої упередженої асиміляції. Дане явище полягає в тому, що люди легко приймають докази (навіть сумнівні), які підтримують їх власну точку зору і дискредитують докази (навіть серйозні), які цю точку зору спростовують. На практиці це добре помітно, наприклад, коли люди годинами вишукують хоч які-небудь, нехай і непереконливі, докази своєї думки, аби не відмовлятися від неї. Це здається нелогічним, що дві людини на основі однієї і тієї ж інформації приходять до різних висновків, але саме до цього і призводить упереджена асиміляція. Зрозуміло, що в результаті не формується “усереднена” помірна думка, а навпаки, посилюється полярність думок.

Інтернет тільки посилює це явище, оскільки допомагає вільно висловитися з будь-якого приводу і знайти упереджені докази, що обгрунтовують будь-яку точку зору. Уряди і приватні компанії тільки заохочують цей процес, про що свідчать численні технології, що підбирають новини та відповіді на пошукові запити відповідно до світогляду конкретного користувача.

Також доступну та оперативну інформацію про Донбас ви можете отримати на сайті Красноармійська, де публікуються матеріали про життя міста. А якщо вам забагло щось придбати, обміняти або продати, то запрошуємо на http://krasnoarmeysk.org/, де найдете багато цікавого та корисного.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button