Людина

Небажання читати підвищує ризик недоумства в три рази

Американські вчені провели масштабне дослідження, за підсумками якого було встановлено, що небажання читати і писати підвищує ризик недоумства в три рази. Як стверджують фахівці, досить високий рівень грамотності допомагає мозку зберігати молодість як можна довше.

Це дослідження тривало чотири роки, а в його рамках було протестовано 983 людини похилого віку, які навчалися у школі протягом кількох років. Малограмотні дорослі, як з’ясували вчені, виявилися в три рази більш схильні до розвитку недоумства. При цьому достатній рівень грамотності інших учасників експерименту дозволив їм набрати відносно високі бали у тестах на мислення і пам’ять навіть у похилому віці.

«Це свідчить про те, що освіта здатна істотно підвищити когнітивний резерв мозку, що допомагає йому з віком ефективніше протистояти віковим змінам», – зазначають автори цього дослідження.

Водночас підкреслюється, що читання допомагає істотно зміцнити мозок у всіх сенсах і запобігти його старінню, забезпечивши ще й достатній рівень захисту від деменції та інших розладів. Навіть якщо у людини немає серйозної освіти, то бажання вчитися, читання і письмо дають йому серйозні переваги. Крім того, для зниження ризику розвитку недоумства і інших порушень фахівці радять людям розгадувати кросворди і займатися виконанням домашнього завдання з дітьми чи онуками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button