Технології

Лазерний пристрій, що визначає наявність алкоголю в автомобілі

У новій статті, опублікованій в Journal of Applied Remote Sensing, розповідається про дослідження, яке може допомогти в компанії по боротьбі з нетверезими водіями: пристрій, виявляє алкоголь в машині. Стаття називається «Дистанційне виявлення алкоголю в салоні машини», її автори Ярослав Млинчак (Jaros?aw M?y?czak), Ян Кубіцкі (Jan Kubicki) і Кшиштоф Копцинскі (Krzysztof Kopczy?ski) з Військово-технологічного університету у Варшаві (Польща). У ній описуються деталі експериментів із зовнішнім лазерним пристроєм для визначення наявності парів алкоголю в салоні машини, яка рухається. Пристрій було сконструйовано в Інституті оптоелектроніки, і ґрунтується на попередньому дослідженні тих же авторів від 2013 року.

foto_cikavosti_09.06.2014-10_500

 

Дистанційне виявлення – це метод визначення за допомогою лазера, заснований на біології і хімії, який працює на відстані від людей, щоб уникнути потенційних ушкоджень. Автори відзначають, що віддалена хімічна ідентифікація описувалася вже не раз, однак розробки лазерів, які можуть бути використані в цих цілях, не проводилися.

«Ця робота показує, як технології віддаленого виявлення впливають на наше життя. Ми вже знайомі з лазерами, які використовує поліція для визначення швидкості. Ці дослідження продемонстрували, як лазерні пристрої можуть успішно застосовуватися для виявлення п’яних водіїв, таким чином, допомагаючи скоротити кількість аварій, пов’язаних з ними. В майбутньому подібні технології будуть застосовуватися для виявлення і інших хімікатів, дозволяючи виявити водіїв з іншими видами сп’яніннями», – говорить помічник редактора Марко Дженінетто (Marco Gianinetto) з Міланського технічного університету (Італія).

Читайте також: Костюм Ford Drink Driving Suit змусити відчувати себе п’яним абсолютно тверезу людину

Пристрій дуже легкий у використанні: лазерна система встановлюється на узбіччі дороги, для відстеження проїжджаючих машин. Якщо він виявляє пари алкоголю в машині, поліцейським, що стоять далі на дорозі, відправляється фотографія машини з номерами. Вони зупиняють авто і перевіряють водія традиційними тестами.

Автори відзначають, що пристрій, швидше за все, зреагує і в тому випадку, якщо водій тверезий, а його пасажири – ні, або якщо в машині розлили алкоголь, але в будь-якому випадку воно скоротить кількість машин, які поліції необхідно перевірити, в той же час, підвищивши ефективність боротьби з нетверезими водіями.

Пристрій було протестовано на автомобілі, що стоїть на дорозі, в той час як лазер стояв в лабораторії перед відкритим вікном.

Дослідники зімітували алкогольні пари з легких людини, випаровуючи водний розчин спирту певної концентрації при певній температурі. Результати показали, що пристрій виявляє вміст алкоголю від 0,1% і вище.

«З практичної точки зору, водії можуть використовувати деякі контрзаходи, такі як водіння з відкритим вікном або сонячні екрани на бокових вікнах і так далі, які допоможуть їм обдурити системи пристрою. Проте такі ситуації дуже легко виявляються: пристрій надсилає інформацію поліцейським з повідомленням про те, що машину варто перевірити», – пишуть автори в заключенні.

Інші проблеми, включаючи водіння з кондиціонером або вентилятором, будуть вирішуватися на наступних етапах проекту, так само як і рішення про комерціалізацію і створення більш комфортного, надійного і зручного у використанні пристрою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments