Людина

Кава — напій довгожителів

Вживання від трьох до п’яти чашок кави в день може допомогти вам жити довше, стверджують учені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я в США. За словами фахівців, помірне вживання кави допомагає знизити ризик ранньої смерті від серцево-судинних захворювань, хвороби Паркінсона і діабету 2 типу. Більш того, було встановлено, що кава також знижує ризик самогубства.

fdb587941993b2b35b2b0316e3ad6cfa

Дані результати були засновані на об’єднаному аналізі трьох великих досліджень з загальною кількістю учасників 208500 людей. Вживання кави піддослідними було оцінено за допомогою анкет, заповнених кожні 4 роки протягом 30 років.

Автори виявили, що вживання від трьох до п’яти чашок кави в день благотворно впливає на здоров’я, знижуючи ризик смерті від широкого діапазону причин, при цьому наявність чи відсутність кофеїну не грає ніякої ролі в даному ефекті.

Біологічно активні сполуки в каві зменшують резистентність до інсуліну і систематичне запалення в організмі, кажуть вчені. Тим не менш, зазначається, що необхідні подальші дослідження, щоб вивчити біологічні механізми, відповідальні за даний ефект.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть