Здоров'я

Курці заробляють на 20% менше від тих, хто не палить

Всі знають про згубний вплив куріння на здоров’я людини, але щороку кількість курців на нашій Землі неухильно росте. На сьогоднішній день число людей, залежних від нікотину, у всьому світі вже більше 1,3 мільярда. Вважається, що в 2030 році число курців становитиме більше 1,6 млрд людей. І більшість з них, як вважають американські економісти, через паління не тільки будуть страждати від хронічних захворювань, але будуть ще і заробляти істотно менше тих, хто не палить.

Авторами дослідження стали економісти Федерального резервного банку Атланти Джулі Хотчісс і Мелінда Піттс. Вони вивчили дані про заробіток декількох мільйонів американців за період з 1992 по 2011 рік. У розпорядженні вчених також була інформація про ставлення учасників дослідження до куріння. Після дослідження економісти встановили, що курці, в середньому, заробляють менше, ніж некурящі. Вони також з’ясували, що і так звані «соціальні курці», які курять тільки за компанію, і ті, хто курить від пачки на день, приблизно в рівній мірі страждають від своєї шкідливої звички в матеріальному плані. Середній заробіток активних курців становить тільки 80% від зарплати тих, хто жодного разу в своєму житті не доторкнувся до сигарети. Однак курцям все ж не варто засмучуватися. Згідно з висновками тих же вчених, якщо любителі сигарет зможуть відмовитися від шкідливої звички, то розрив в заробітку з тими, хто не палить, швидко скоротиться.

Більше того, ті що кинули палити з часом починають заробляти приблизно на 7% більше тих, хто ніколи не курив. Причому мова йде не про цілеспрямовані виплати з боку керівництва для заохочення співробітника, який відмовився від «перекурів», і не про гроші, зекономлених на купівлю сигарет, а саме про заробітну плату. Як вважають психологи, це пов’язано з тим, що відмова від куріння вимагає від людини наявності чималої сили волі та здатності до самодисципліни. А ці якості вельми допомагають при будівництві успішної кар’єри.

Зміг перемогти себе і кинути палити – значить, сильна людина, яка може піднятися по кар’єрних сходах і відмінно заробляти. Також учені відзначають, що некурящі традиційно є більш високоосвіченими людьми, а значить, вони і можуть розраховувати на велику зарплату. Психологія курців і некурців також відрізняється, причому не в кращу сторону для перших.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button