Здоров'я

Чудеса сучасної генетики: перемога над синдромом Дауна

Вперше в історії генетики перемогли синдром Дауна. Вченим вдалося відключити зайву хромосому на ранній стадії вагітності. Завдяки цьому лабораторному експерименту, що закінчився настільки вдало, з’явилася надія на можливе лікування генетичного захворювання, яке характеризується когнітивним порушенням.

Експеримент, що закінчився в одній з лабораторій американського університету, є проривом в галузі генетики. Вчені сміливо говорять про те, що експерименти в пробірці відкривають нові можливості для майбутньої терапії хромосом.

Дослідники Університету зі штату Массачусетс довели на прикладі, що зайву хромосому, яка є причиною розвитку синдрому Дауна, можна “вимкнути” після чого плід буде нормально розвиватися. Це відкриття є важливим доказом того, що основний генетичний дефект (зайва хромосома) може бути усунений ще на стадії розвитку клітин.

Експеримент, зроблений американськими вченими, дозволить покращити розуміння вчених про фундаментальну біології, що лежить в основі синдрому Дауна, а також допоможе в майбутньому розвивати медицину і вдосконалювати терапію при лікуванні генетичних відхилень, які сьогодні викликають страх у більшості з нас.

Синдром Дауна: причини

Більшість людей народжуються з 23 парами хромосомів, включаючи дві статеві (в загальній складності їх 46). Хворі з синдромом Дауна народжуються із зайвою хромосомою, яка утворюється ще на стадії формування ембріона. Як правило, зайва копія спостерігається в 21 хромосомі.

Дослідники впевнені в тому, що так звана “трисомія 21” викликає когнітивну інвалідність, хворобу Альцгеймера, призводить до більшого ризику розвитку лейкемії у дітей, пороку серця, а також є причиною дисфункції ендокринної системи.

На відміну від генетичних розладів, викликаних одним геном, генетична корекція цілої хромосоми в трисомній клітині донедавна була за межами можливого. Саме тому будь-яке генетичне захворювання вважалося невиліковним. Однак генетикам з Массачусетського університету вдалося зробити справжнє диво.

Експеримент став справжнім проривом в медицині, а також надією для всього людства на те, що в майбутньому можна вилікуватися не тільки від синдрому Дауна, а й інших генетичних захворювань, одні тільки назви яких вселяють у нас страх.

Натхнення: www.infoniac.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Що таке “загальна складність?” . “Общую сложнось” не зуміл перекласти на українську без кальки? А “Загальна кількість” не підійшла б?(:smile:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button