Людина

Курців визнали ледарями

Згідно з результатами нового дослідження, проведеного бразильськими вченими, люди, що палять не тільки частіше страждають від депресії, але і набагато ледачі від некурящих. Як встановили експерти, курці фізично менш активні і їм не вистачає мотивації. Дослідники також виявили, що люди, які палять, частіше страждають від нападів тривоги і депресії.

linyvyj

Вчені з Державного університету Лондріна в Бразилії кажуть, що їх дослідження стало першою науковою працею, яка показала, що курці фізично менш активні, ніж некурящі. У ході свого дослідження вчені вивчили 60 курців і 50 некурців, і попросили їх протягом шести днів носити крокомір як мінімум 12 годин на день.

Результати показали, що курці кожен день долали меншу відстань і їх функції легень були знижені – тобто вони були в меншій мірі готові до серйозних фізичних навантажень. Коли їх попросили оцінити своє здоров’я, безпосередньо пов’язане з якістю життя, курці повідомили, що відчувають себе більш втомленими і визнали, що їм не вистачає мотивації, щоб змінити свій спосіб життя.

“Наскільки нам відомо, це перше дослідження, яке продемонструвало зниження об’єктивно вимірюваного рівня фізичної активності у повсякденному житті дорослих курців в порівнянні з некурящими, – сказав провідний дослідник доктор Карина Фурланетто. – Крім значного зниження функції легень, толерантності до фізичного навантаження, якості життя та симптомів тривоги і депресії, курці також менше рухаються в повсякденному житті, ніж некурящі”.

Результати раніше проведених досліджень також дозволяли припустити, що курці менше сплять, і що їх сон більш неспокійний, ніж у некурящих.

Вчені з медичної школи Шаріте Берлін, в Німеччині, виявили, що 17 % курців сплять менше шести годин на добу, в той час як 28 % говорять, що відчувають проблеми зі сном.

Для порівняння, тільки 7 % некурців сплять менше шести годин за ніч, а 19 % скаржаться на те, що їх сон порушується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button