Людина

Фастфуд майже миттєво призводить до зниження рівня тестостерону

Не секрет, що ожиріння пов’язане з порушенням функції яєчок, що потенційно призводить до дефіциту андрогенів і недостатності репродуктивної функції. Тепер же дослідники з Університету Фліндерса і Університету Південної Африки з’ясували, що фастфуд, споживаний чоловіками з надмірною вагою, негативним чином позначається на роботі їх яєчок і вироблення тестостерону.

Нагадаємо, що тестостерон – це основний чоловічий статевий гормон, андроген. Найчастіше він асоціюється з чоловічою сексуальною функцією, оскільки грає важливу роль у виробництві сперматозоїдів. Але він також впливає на розвиток кісткової та м’язової тканин. Більш ранні роботи також показали, що тестостерон захищає чоловіків від розсіяного склерозу.

В рамках нещодавньої роботи фахівці вирішили з’ясувати, як продукти швидкого харчування з високим вмістом жиру позначаються на рівні тестостерону в сироватці крові чоловіків з надмірною вагою.

Для цього фахівці брали кров піддослідних на аналіз після того, як група представників сильної статі з надмірною вагою з’їдала порцію фастфуду, що містить 51 грам жиру.

З’ясувалося, що протягом години така їжа на 25% знижувала рівень тестостерону в сироватці крові учасників роботи. Але, що найцікавіше, цей показник міг залишатися незмінним до чотирьох годин.

Простіше кажучи, у чоловіків з надмірною вагою, які вживають в їжу фастфуд, спостерігається зниження рівня важливого гормону, що впливає на їх здатність до зачаття.

При цьому автори роботи відзначають, що вони вивчали наслідки вживання такої їжі лише на людях з надмірною вагою. Тому не можна сказати, що результат актуальний для всіх чоловіків.

Між тим це відкриття може бути корисне для чоловіків з ожирінням, які бажають стати батьками.

Якщо говорити про причини, то фахівці припускають, що їжа з високим вмістом жиру, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт і проходячи через нього, здатна викликати реакцію, яка опосередковано призводить до постпрандіальному (тобто після прийому їжі) зниженню гормону.

“Спостерігається зниження рівня тестостерону в сироватці крові – на 25% від вихідного рівня, імовірно, буде клінічно значущим для літніх чоловіків і чоловіків з ожирінням, у яких є низький вихідний рівень цього гормону”, – вважає професор Університету Фліндерса Келтон Тремеллен (Kelton Tremellen).

На його думку, такі представники сильної статі, ймовірно, будуть перебувати у безперервному стані гіпогонадизму (недостатності роботи яєчок) під час неспання при частому споживанні в їжу продуктів з високим вмістом жиру.

“Якщо чоловіки будуть постійно їсти фастфуд з високим вмістом жиру, наприклад, кожні кілька годин, то вони будуть постійно знижувати свій рівень тестостерону і погіршувати якість сперми”, – вважає Тремеллен.

Така їжа і наслідки від її вживання погано позначаться як на їх психічному, так і на фізичному стані, а також, швидше за все, на здатності зачати дитину, додає професор.

З цієї причини фахівці радять чоловікам з надмірною вагою мінімізувати споживання жирів і уникати перекусів між прийомами їжі, щоб оптимізувати роботу яєчок.

Наукова стаття з підсумками роботи опубліковано у виданні Andrologia.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button