Технології

Технічний директор Google розписав майбутнє світу

Технічний директор Google і відомий технологічний футуролог Рей Курцвейл виступив на початку цього року з черговою порцією передбачень.


Будучи одним з головних дослідників сучасних досягнень в області штучного інтелекту, Курцвейл публікує свої прогнози з 1990-х років, багато з яких стали академічними.

Курцвейл ніби запрошує прийняти участь в інтелектуальній грі і зібрати пазл — картину майбутнього з його старих і нових прогнозів. Якщо зібрати всі прогнози, зроблені за 20 років в книгах, блогах, інтерв’ю та лекціях, можна помітити, що майбутнє з 2019 по 2099 вчений розписав буквально по рокам…

2019 – Проводи та кабелі для персональних і периферійних пристроїв будь-якої сфери підуть у минуле.

2020 – Персональні комп’ютери досягнуть обчислювальної потужності, порівнянної з людським мозком.

2021 – Бездротовий доступ до інтернету покриє 85% поверхні Землі.

2022 – В США і Європі будуть прийматися закони, які регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, обов’язки та інші обмеження будуть формалізовані.

2024 – Елементи комп’ютерного інтелекту стануть обов’язковими в автомобілях. Людям заборонять сідати за кермо автомобіля, не обладнаного комп’ютерними помічниками.

2025 – Поява масового ринку ґаджетів-імплантатів.

2026 – Завдяки науковому прогресу, за одиницю часу ми будемо продовжувати своє життя на більше часу, ніж раніше.

2027 – Персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник або кавоварка

2028 – Сонячна енергія стане настільки дешевою і поширеною, що буде задовольняти всієї сумарної енергетичної потреби людства.

2029 – Комп’ютер зможе пройти тест Тьюрінга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова. Це буде досягнуто завдяки комп’ютерній симуляції людського мозку.

2030 – Розквіт нанотехнологій в промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів.

2031 – 3D-принтери для друку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.

2032 – Нанороботи почнуть використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти живильні речовини до клітин людини і видаляти відходи. Вони також проведуть детальне сканування людського мозку, що дозволить зрозуміти деталі його роботи.

2033 – Самокеровані автомобілі заповнять дороги.

2034 – Перше побачення людини зі штучним інтелектом. Фільм «Вона» в удосконаленому вигляді: віртуальну кохану можна обладнати «тілом», проектуючи зображення на сітківку ока, — наприклад, з допомогою контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 – Космічна техніка стане досить розвиненою, щоб забезпечити постійний захист Землі від загрози зіткнення з астероїдами.

2036 – Використовуючи підхід до біології, як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини для лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини і органи.

2037 – Гігантський прорив у розумінні таємниці людського мозку. Будуть визначені сотні різних субрегіонів зі спеціалізованими функціями. Деякі з алгоритмів, які кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені в нейронні мережі комп’ютерів.

2038 – Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістичних технологій. Вони будуть обладнані додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатний) і різноманітними опціями-імплантантами — від очей-камер до додаткових рук-протезів.

2039 – Наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільний введення і виведення сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності «повного занурення», яка не потребує ніякого додаткового обладнання.

2040 – Пошукові системи стануть основою для ґаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, але і за допомогою думок, а результати пошукових запитів будуть виводитися на екран тих же лінз або окулярів.

2041 – Гранична пропускна здатність інтернету стане у 500 млн разів більше, ніж сьогодні.

2042 – Перша потенційна реалізація безсмертя – завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему і «вичищати» хвороби.

2043 – Людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів. Внутрішні органи будуть замінювати кібернетичними пристроями набагато кращої якості.

2044 – Небіологічний інтелект стане в мільярди разів більше розумним, ніж біологічний.

2045 – Наступ технологічної сингулярності. Земля перетвориться в один гігантський комп’ютер.

2099 – Процес технологічної сингулярності поширюється на весь Всесвіт.

Що ж, в такі прогнози часом важко повірити. Однак, якщо взяти до уваги величезні темпи розвитку суспільства, стає зрозумілим, що в недалекому майбутньому і таке можливо. Поки нам залишається тільки спостерігати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button