Технології

Вчені остаточно визнали індонезійських хоббітів унікальним видом

Дослідники повторно вивчили рештки індонезійських хоббітів і підтвердили висновок, що Homo floresiensis і Homo sapiens – два абсолютно різних види. Унікальні істоти не мають відношення до сучасної людини, повідомляє журнал Journal of Human Evolution.

Скам’янілі кістки “хоббітів” були знайдені на острові Флорес в Індонезії в 2003 році. Журналісти прозвали їх “хоббітами” за невеликі розміри: зріст істот не перевищував одного метра, а вага, імовірно, була не більше 55 кілограмів. Вік рештків має приблизно 15 тисяч років.

Існувала гіпотеза про те, що індонезійські хоббіти – це ті ж самі Homo sapiens, які страждали від якогось стародавнього генетичного захворювання. Однак ретельно вивчивши шари кісткової тканини добре збереженого черепа одного з представників Homo floresiensis, вчені спростували спорідненість хоббітів з людиною розумною. Проте вони не виключають, що вони можуть мати спільні корені з Homo erectus – людиною прямоходячою. Нагадаємо, раніше вчені вже заявляли, що “хоббіти” можуть бути окремим видом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button