Технології

Китай будує трикілометровий телескоп для дослідження Сонця (фото)

У Тибетському нагір’ї будується найбільший в світі масив кругових телескопів. Проект повинен бути закінчений до кінця року. Про будівництво повідомляє Space.com.

Будівництво радіотелескопа. Фото: CNS

Китайська влада завершує будівництво в Тибеті масиву телескопа, що утворює коло довжиною 3,14 км. Новий радіотелескоп вивчатиме корональні викиди маси на Сонці.

Даоченський сонячний радіотелескоп (DSRT) будується на плато в провінції Сичуань на південному заході Китаю. Готовий масив буде складатися з 313 тарілок діаметром 6 м, розташованих по колу. За планом будівництво телескопа має бути завершено до кінця 2022 року.

Фото будівництва. Зображення: CNS

Масив телескопів буде відбивати Сонце в радіохвилях для вивчення корональних викидів маси, великих викидів заряджених частинок з сонячної корони. Дослідження допоможе краще оцінювати вплив активності нашої зірки на погоду на Землі, прогнозувати наближення і ймовірні наслідки сонячних бур.

DSRT – частина більшого проектуКитайський Меридіан” (фаза II), спрямованого на створення мережі наземних приладів, що досліджують космос. Весь проект спрямований на запуск близько 300 інструментів, розгорнутих на 31 станції по всьому Китаю.

Серед них, крім найбільшого радіотелескопа, наприклад, буде спектральний радіогеліограф для моніторингу сонячної активності у Внутрішній Монголії. Він буде складатися зі 100 тарілок, розташованих по спіралі з трьома рукавами. Цей прилад буде вивчати Сонце в більш широкому діапазоні, що, як вважають розробники, разом з DSRT дасть повнішу картину активності зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments