Всесвіт

Китай запустить космічну обсерваторію для спостереження за сонячними спалахами (відео)

Китайська Космічна місія з вивчення Сонця готова до запуску, повідомляє Китайська академія наук. Обсерваторія буде досліджувати нашу зірку під час найближчого піку активності.

Зображення: NASA Goddard Space Flight Center, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Китайські вчені оголосили попередню дату запуску вдосконаленої космічної сонячної обсерваторії (Advanced Space-Based Solar Observatory — ASO-S). Очікується, що космічний корабель буде відправлений у космос 20 жовтня з космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі.

Супутник ASO-S розрахований на чотири роки служби. Він буде проводити спостереження за сонячним магнітним полем, сонячними спалахами та викидами корональної маси, щоб підтримувати прогнозування катастрофічної космічної погоди. Прилад вагою 888 кг буде працювати на сонячно-синхронній орбіті на висоті близько 720 км. від Землі.

Супутник оснащений сонячним телескопом Lyman Alpha і сонячним жорстким рентгенівським тепловізором. Крім того, на борту космічного зонда буде також встановлений векторний магнітний формувач зображень All-Solar.

Дослідники відзначають, що характер Сонця змінюється протягом 11-річного циклу. Зараз наша зірка входить в 25-й сонячний цикл і, за оцінками, досягне піку свого випромінювання приблизно в 2025 році. Розробники сподіваються, що сонячний зонд ASO-S отримає докладні записи Сонця під час пікової активності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button