Всесвіт

Перша фотографія Сонця від NuSTAR

Картинка отримана накладенням з подальшою обробкою фото, які вдалося зробити телескопам Solar Dynamics Observatory (SDO) і NuSTAR.

07-01-15-foto-600x407-1

Червоний колір – це накладене фото від SDO. Воно демонструє ультрафіолетові промені від сонячної атмосфери щодо низької температури (“всього” близько мільйона градусів Цельсія). Синім і зеленим показано високоенергетичне випромінювання від Сонця. Воно викликане дією розжареного до трьох мільйонів градусів газу.

Перше докладне зображення Сонця дозволяє ретельно вивчити на світилі температурні плями. Ядерний телескоп в змозі зафіксувати зменшені копії спалахів на зірці. Отримана інформація дасть можливість досліджувати процеси в зовнішніх шарах сонячної корони. Вона значно гаряче від поверхні зірки, що не відповідає законам термодинаміки і викликає особливий науковий інтерес.

[ads2] Nuclear Spectroscopic Telescope Array діє на орбіті нашої планети вже два роки. Робота над ним розпочалася в 2005-му, проект був заморожений через брак фінансування, але пізніше наукова лабораторія НАСА знову до нього повернулася.

Досить чутливий до високої енергії прилад призначений для досліджень далекого космосу, так що спочатку ідея вивчення з його допомогою Сонця здалася наукової громадськості божевіллям. Однак тепер стало ясно, що тільки цей телескоп в змозі зафіксувати слабкі спалахи на світилі.

Читайте також: Штучне Сонце: плюси і мінуси проектів

Це перший прилад рентгенівського діапазону, потужний і вкрай чутливий. Він належить NASA і працює за методикою ковзаючого відображення, тобто гамма-випромінювання і рентгенівські промені відбиваються в цьому апараті під невеликими до дзеркал кутами. NuSTAR включає пару співвісних телескопів. Їх компоненти і всю їх поверхню покриває особлива оболонка, і це дає можливість апаратурі ефективно працювати в діапазоні 70-80 кеВ.

07-01-15-foto-600x339-2

Головна мета спостережень апарату – чорні дірки і нейтронні зірки. Поки на сайті опубліковано єдиний у своєму роді знімок Сонця, отриманий за допомогою NuSTAR.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button