Земля

Лапки павуків надихнули вчених на створення потужного клею

Автори нового дослідження вивчили властивості ніжок павука: комахи можуть переміщатися по будь-яких поверхнях без ковзання. Цей же механізм хочуть використовувати для надміцного клею, який можна при бажанні прибрати.

Лапи павука виду Cupiennius salei складаються майже з 2400 крихітних волосків товщиною в одну соту міліметра. Автори зібрали зразки цього волосся, а потім виміряли, наскільки добре і міцно вони прилягають до різних шорстких і гладких поверхонь, включаючи скло. Вони також подивилися, наскільки добре волоски працюють під різними кутами взаємодії.

“Коли ми почали експерименти, то очікували знайти певний кут для кращої адгезії і аналогічні адгезійні властивості для всіх окремих волосків на лапках павуків. Але дивно, що ці сили адгезії значною мірою розрізнялися в окремих волосків, наприклад, один волосок найкраще прилягав до поверхні під низьким кутом в той час, як інший був розташований перпендикулярно”, – говорить Клеменс Шабер, доктор з Кільського університету в Німеччині.

Адгезія – це зчеплення поверхонь різнорідних твердих та / або рідких тіл.

Однак кожен павуковий волосок виявляв унікальні адгезійні властивості. Далі автори поспостерігали за волосками під потужним мікроскопом і виявили, що у кожного з них є різні і які раніше не розпізнавалися структури. Команда вважає, що саме завдяки цьому павуки можуть лазити по стількох типах поверхонь.

Лапки павуків надихнули вчених на створення потужного оборотного клею

Однак автори вважають, що не всі волоски унікальні і вдасться знайти кластери або повторювані візерунки.

Нова робота спрямована на те, щоб створити унікальний вид клею, який буде також сильно зчіплювати для об’єкта і дозволить роз’єднати при необхідності.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button