Інтернет

Тім Бернерс-Лі: Інтернету погрожують корпорації та держава

Британський вчений і винахідник Тім Бернерс-Лі, що стоїть біля витоків створення глобальної мережі Інтернет, поділився своєю думкою щодо сучасних загроз вільному розвитку проекту World Wide Web. Головною проблемою сьогодні стає зростаюча потреба державних служб і великих корпорацій повністю контролювати дії користувачів.

Виступаючи на лондонському фестивалі Web We Want («Мережа, яку ми її хочемо бачити»), присвяченій майбутньому мережі Інтернет, Тім Бернерс-Лі заявив наступне.

foto_cikavosti_29.09.2014-09_resized

«Якщо корпорації отримають контроль над доступом користувача в Мережі, якщо вони зможуть визначати, на які веб-сайти вам можна заходити, а на які – ні, то вони отримають майже безмежний контроль над вашим повсякденним життям». Дісталося також і державним структурам. «Якщо Уряд блокуватиме для вас доступ до” небажаних “ресурсів, наприклад, опозиційних сил, то він зможе формувати помилковий образ реального життя, щоб зберегти за собою владу».

Читайте також: Сер Тім Бернерс-Лі вважає контроль загрозою Всесвітньої павутини

Нині ситуація виглядає таким чином, що і державні структури, і великі корпорації одночасно один з одним виявилися зацікавлені у введенні стеження за користувачами. Особливо сильно ситуація ускладнилася після публікації закритих відомостей Евардом Сноуденом, що стосуються стеження з боку спецслужб за діяльністю користувачів. Виявляється, процес несанкціонованого збору інформації та особистих даних прийняв воістину колосальні масштаби, і стосується не тільки звичайних громадян, але й офіційних осіб цілих держав.

На його думку, саме зараз назріла необхідність у створенні «інтернет-версії» знаменитого правового документа 13 століття – «Великої хартії вольностей». Цей документ стосовно до мережі Інтернет позначив би й гарантував виконання основних прав і свобод користувачів. Тім Бернерс-Лі хотів би в підсумку отримати глобальну мережу, де за користувачами не стежать, і повністю відсутня цензура. Іншими словами, Інтернет перетворився б на нейтральне середовище з дотриманням основним прав громадянина.

Читайте також: Інтернет важливіший від води

Роблячи подібні заяви, учений не закликає створювати вільну від законів територію. За його словами, такі речі, як дитяча порнографія, шахрайство, та інші суспільно небезпечні дії, повинні контролюватися органами правопорядку. Але необхідність дотримуватися законів існувала до, і існуватиме після появи мережі Інтернет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button