Всесвіт

Лід вирішили зробити паливом для супутників

Нідерландські інженери запропонували нову систему руху для наноспутників CubeSat: очікується, що вони зможуть переміщатися в космосі за рахунок молекул льоду, що випаровується.

1-17-03-2015-600-400 (2)

Наносупутники називають космічні апарати особливо малих розмірів: широко поширена платформа CubeSat складається з модулів у вигляді куба з ребром в десять сантиметрів і важить близько кілограма. Такі супутники дуже легко запустити (перебував до основного вантажу ракет), що робить їх ідеальним засобом для бюджетних наукових досліджень. Однак відсутність реактивного двигуна істотно обмежує їх маневреність і керованість.

Для вирішення цієї проблеми Анджело Червоне (Angelo Cervone) з Дельфтського технологічного університету сконструював ракету на крижаній тязі. У CubeSat пропонується завантажити сто грамів льоду. У космосі почнеться сублімація речовини (випаровування, минаючи стадію рідини) і виділяти молекули пари. Потужність двигуна збільшується за рахунок використання нагрівального елементу.

Читайте також: Дешевий супутниковий інтернет для всіх землян

Дослідний екземпляр системи планується запустити в космос вже через кілька років. Зараз Червоне і його група працюють над тим, як зберегти воду в стані льоду, поки супутник чекає запуску – термін очікування нерідко складає кілька днів. В крайньому випадку можна заморожувати воду вже на орбіті, але таке рішення ускладнить конструкцію наносупутника.

У нової системи ходу вже є серйозні конкуренти. У лабораторії реактивного прискорення Массачусетського технологічного інституту розробляють систему, засновану на електророзпиленні, в Університеті штату Мічиган – мініатюрний іонний двигун. Однак, на думку Червоне, ці технології будуть доповнювати одна одну. Для запуску супутника на великі відстані краще застосовувати енергію заряджених частинок, а для корекції курсу на орбіті під час короткострокових проектів відмінно підійдуть ракети на енергії льоду.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button