Різне

Лікування за допомогою мінеральної води

pyty_vodu_250У всіх слов’янських народів існує безліч легенд про цілющі властивості джерел, які зцілювали хвороби, повертали красу, молодість і здоров’я. І сьогодні лечение минеральной водой дуже поширене серед людей. Але щоб правильно використовувати цілющі властивості потрібно вміти розрізняти типи вод. Вони вказуються на етикетці, розрізняють кілька різновидів:

-хлоридний;
-гідрокарбонатний;
-нітратний;
-сульфатний;
-комбіновані.

Ще при розливі воду насичують вуглекислим газом. Це запобігає потраплянню повітря в пляшку, що дозволяє зберегти всі лікувальні властивості. Зберігати бутлі рекомендують в горизонтальних положеннях. Протягом зазначеного терміну зберігання продукт не втрачає природний склад, який чинить на людський організм той же терапевтичне та біологічний вплив, що й води, які беруть прямо з джерела на курорті.

При лікуванні дуже важливо дотримуватися кількох правил, щоб домогтися максимального ефекту:

-попередня консультація у лікаря;
-проводити лікування в комплексі з іншими оздоровчими заходами (дієтою, режимом, різними процедурами), щоб ефект був істотно вищим.

Найчастіше рідина вживають за 20-35 хвилин до їжі. У такому випадку вона вступає в прямий контакт зі слизовою шлунка, а потім і кишечника, що забезпечує більш швидке всмоктування. Іноді для гасіння підвищеного виділення шлункового соку призначають пиття під час прийому їжі. При виразковому захворюванні і гастритах слід вживати малі порції після прийому їжі. Зазвичай призначають пити воду три рази на день, при хворобах сечовивідних шляхів кількість прийомів збільшують до 7-8 разів на добу.

Дозування води залежить від її типу, а також ваших особливостей організму. Приблизно розрахувати дозу можна з простої схеми: три мл води на один кілограм ваги пацієнта. Це орієнтовна цифра, так як при різних захворюваннях вона може коливатися. Добова доза найчастіше становить 600-900 мл, а при хворобах сечовивідних шляхів вона дорівнює 1200-1500 мл.

Величезне значення має і температура рідини. При хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією, виразкової хвороби, гепатиті, холециститі, хронічному коліті, жовчнокам’яних хворобах, хворобах верхніх дихальних шляхів – воду нагрівають до 35-45 градусів. А при гастриті хронічному із зниженою секреторною функцією, при необхідності підвищити сечовиділення, атонічних запорах рекомендують пити рідину з температурою 25-30 градусів.

Потрібно пити рідину повільно, дрібними ковтками. Курс лікування повинен становити від трьох до шести тижнів. Так як більш тривале вживання може привести до порушень водно-сольового балансу. Такий вид лікування протипоказаний при гострих шлунково-кишкових захворюваннях, в період загострення запальних процесів у шлунку і кишечнику. Для профілактики будь-яких захворювань підійдуть лікувально-столові води (наприклад, Куяльник, Свалява, Лужанська).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button