Екологія

Витрати на сонячну енергію впали більш ніж на 70% за останнє десятиліття

За останнє десятиліття витрати на сонячну енергію впали більш ніж на 70%. За оцінками експертів, тенденція збережеться у майбутньому, передає cnbc.com.

Загальна вартість сонячної системи залежить від змінних, включаючи розмір, чи купується вона безпосередньо або орендується, і ціни на електроенергію у конкретному місці.

США планують, що сонячна енергія забезпечить 40% електроенергії країни до 2035 року — якщо уряд прийме політику підтримки.

«Темпи зростання сонячної енергії повинні збільшитися втричі — або навіть вчетверо — до 2030 року, – заявило Міністерство енергетики. – Це означає, що витрати повинні будуть продовжувати знижуватися».

Мета Міністерства енергетики полягає у тому, щоб вирівняна вартість енергії для сонячної житлової системи досягла 5 центів за кіловат-годину до 2030 року у порівнянні з 50 центами у 2010 році. Комерційні витрати повинні знизитися з 39 центів у 2010 році до 4 центів до 2030 року, у той час, як сонячна енергія для комунальних потреб повинна знизитися з 27 центів у минулому десятилітті до 2 центів до 2030 року.

Сонячна енергетика у США зросла на 4000% за останнє десятиліття, але на неї, як і раніше, припадає всього 3% виробництва електроенергії.

Сонячні установки у США досягли рекордного рівня у 2020 році, оскільки зниження витрат і політика підтримки підвищили попит, і очікується, що у 2021 році галузь поставить черговий рекорд.

Міністерство енергетики вказало на ряд заходів, які могли б прискорити нарощування сонячної енергії, включаючи податкові пільги на чисту енергію.

Податкові пільги для передачі та зберігання також можуть призвести до швидшого розгортання сонячної енергії. Лінії електропередач можуть передавати енергію, вироблену вітровими й сонячними установками, які можуть знаходитися далеко від кінцевих користувачів, у міста, де це необхідно. У записці зазначалося, що податкові пільги по прямій оплаті праці можуть мобілізувати мільярди доларів приватного капіталу.

Міністерство енергетики також вказало на пріоритетність інновацій та передового виробництва, а також на інвестиції у сонячну енергію для населення з низьким рівнем доходу та громад.

“Американці з низьким і середнім рівнем доходу менш схильні використовувати сонячну енергію через такі проблеми, як відсутність доступу до фінансування, що посилює енергетичну нерівність і призводить до зниження загального рівня використання сонячної енергії“, – йдеться у заяві.

Пакет інфраструктурних заходів, прийнятий Сенатом минулого тижня, включає мільярди доларів на проєкти у галузі чистої енергетики, хоча ці суми значно зменшені у порівнянні з початковим американським планом створення робочих місць, оприлюдненим у березні. Адміністрація Джо Байдена неодноразово заявляла, що перехід від викопного палива до чистої енергії сприятиме зростанню робочих місць, і стверджує, що до 2035 року у «зеленому» секторі може бути залучено до 1,5 мільйона осіб.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button