Здоров'я

Хірурги розповіли, чим небезпечний варикоз і як його уникнути

Варикоз є дуже поширеним захворюванням, тому фахівці розповіли, чим небезпечна хвороба і як її уникнути. Хірурги в першу чергу рекомендують фізичні вправи і дієту.

Згідно зі статистикою, приблизно 40 відсотків населення страждають тією або іншою мірою варикозу. При цьому багато ігнорують захворювання до останнього, що призводить до плачевних наслідків. У зоні підвищеного ризику перебувають люди, які багато стоять або сидять (вчителі, продавці, вантажники, перукарі тощо).

Також дуже важлива спадковість. Якщо хтось із батьків хворів на варикозне розширення вен, швидше за все, і дитина успадкує захворювання. Проте важливий і спосіб життя. Найчастіше саме він є основною причиною розвитку варикозу. Щоб уникнути хвороби, хірурги рекомендують щоденні прогулянки мінімум на три кілометри, правильне харчування, в якому буде багато вітаміну Е, та періодичні розминки литкових м’язів.

Не бажано носити підбори вище 4 сантиметрів, їсти жирні страви, палити і зловживати спиртним, особливо пивом. У разі прояви варикозного розширення вен слід негайно звернутися до фахівця. Хірург призначить необхідне лікування, яке позбавить від настирливої проблеми. Якщо запустити захворювання, то доведеться проводити хірургічне втручання і видаляти уражені вени. Не варто ігнорувати проблему, оскільки потім її рішення обійдеться набагато дорожче.

Кнопка «Наверх»
Закрыть