Здоров'я

Хто живе довше – м’ясоїди чи вегетаріанці

Тривалість нашого життя здебільшого визначається факторами навколишнього середовища, в тому числі й дієтою. Наскільки сильно наше харчування насправді визначає кількість відведених нам років?

Unsplash

Дієта тісно пов’язана з тривалістю нашого життя. Але як вживання м’яса і м’ясних продуктів впливає на наше здоров’я і чи можна продовжити життя, якщо стати вегетаріанцем?

Тривалість життя визначається в основному нашими генами й факторами навколишнього середовища. Дослідження однояйцевих близнюків показали, що гени контролюють тільки 30% цього впливу, тоді як більшу частину визначає навколишнє середовище.

З безлічі факторів навколишнього середовища, що впливають на процес старіння, вчені найбільш інтенсивно досліджують вплив дієти. Наприклад, дослідники показали цілющий вплив на тривалість життя обмеження калорійності денного раціону. Правда, поки що цей ефект помітили у невеликих тварин, таких як миші.

Але є і роботи, присвячені людям. Наприклад, в одному дослідженні автори стежили за станом здоров’я 100 000 американців протягом 5 років. Виявилося, що протягом періоду спостереження люди, які не вживали м’яса, мали менше шансів померти від будь-якої причини. Найбільш сильно виражений цей ефект був у чоловіків, швидше за все тому, що вони в середньому частіше вживають м’ясо, ніж жінки.

Інші роботи також показують, що дієта з низьким вмістом м’яса пов’язана з більшою тривалістю життя, і що чим довше людина дотримується такого раціону, тим більш виражений її ефект. Однак не все так однозначно: деякі дослідження показують, що різниця в тривалості життя м’ясоїдів і вегетаріанців або дуже невелика, або взагалі відсутня.

Що очевидно, це те, що дієта без м’яса може знизити ризик розвитку таких проблем зі здоров’ям, як діабет 2 типу, високий тиск і навіть рак. Однозначно заявити, що відмова від м’яса дозволити вам прожити довше, на жаль, не можна. Це пов’язано зі специфікою такого роду досліджень, адже кореляція між двома показниками в них не завжди дорівнює причинності. Щоб зрозуміти справжній зв’язок між кількістю м’яса в раціоні й тривалістю життя, вченим доведеться провести ще масу досліджень, як в лабораторії, так і поза нею.

За матеріалами The Conversation.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button