Екологія

В ООН підготували проект зі зниження викидів сміття в океан

Організація об’єднаних Націй допоможе країнам, що розвиваються скоротити викиди сміття у Світовий океан.

Для цього ООН розробила новий проєкт GloLitter, передає prensa-latina.

«Міжнародна морська організація і Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) об’єднали зусилля з 30 країнами світу для підтримки чистоти морів і океанів, — заявив прессекретар генсека ООН Стефан Дюжжарік 8 квітня. – Проєкт GloLitter покликаний скоротити використання пластмаси у судноплавній і рибальській промисловості, визначити можливості вторинної переробки, а також краще захищати крихке морське середовище».

За його словами, ця ініціатива спрямована на охорону та стале використання океанів, морів та морських ресурсів. Вона буде реалізовуватися в Азії, Африці, Карибському басейні, Латинській Америці й Тихоокеанському регіоні.

Відзначається, що серед країн Латинської Америки особливу увагу буде приділено Коста-Ріці, Колумбії, Панамі, Перу і Бразилії.

На думку директора ФАО з рибальства й аквакультури Мануеля Баранге, пластикове сміття руйнує морське життя і здоров’я людини. «Реалізація проєкту GloLitter стане важливим кроком у розв’язанні цієї проблеми й допоможе захистити екосистему океану», – впевнений він.

У найближчі місяці експерти ООН спільно з представниками тридцяти країн проведуть спільну роботу з метою надання необхідної технічної допомоги й забезпечать їх необхідною нормативно-правовою документацією.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments