Наука

Леонардо да Вінчі не закінчив портрет Мони Лізи через хвору руку

Художник Леонардо Да Вінчі не закінчив знаменитий портрет Мони Лізи, оскільки втратив свідомість і серйозно пошкодив руку. Про це говорять результати нового дослідження. Протягом століть мистецтвознавцями обговорювалися причини інвалідності Да Вінчі.

В останні роки головною стала гіпотеза про те, що після інсульту у художника розвинувся частковий параліч. Прихильники даної теорії вказували, що Да Вінчі був вегетаріанцем, він волів дотримуватися дієти з високим вмістом молочних продуктів, а вона збільшувала ймовірність крововиливу в мозок.

Нещодавно двоє вчених з Італії заявили, що їм вдалося розкрити таємницю, вивчивши зображення Да Вінчі, зроблене невідомим ломбардським художником. Їх здивувало положення його рук, яке при інсульті було б іншим. До того ж відсутні всілякі докази того, що Да Вінчі мав неврологічні або лицьові відхилення.

Вчені припускають, що положення руки – наслідок паралічу ліктьової кістки, який люди отримують в результаті падіння під час непритомності. Це пояснює, чому художник залишив незавершеними картини, які писалися в останні п’ять років його життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments