Земля

Личинки комах – їжа майбутнього?

Личинки комах - їжа майбутнього?Вчені з Нідерландів знайшли більш екологічну і дешеву альтернативу м’ясу, яка не поступається за харчовою цінністю продуктам тваринного походження. Вони впевнені, харчову проблему на землі можуть вирішити комахи, а точніше, їх личинки.

Фахівці Університету Вагенінгена ознайомилися з виробництвом корму для птахів з личинок великого мучного хруща і зофобаса, а також земноводних і плазунів, яких розводять у неволі в компанії van de Ven Insectenkwekerij.Основним кормом личинок комах є морква і зернова суміш, а містять їх у спеціальних лотках і одноразових картонних комірках для яєць. Комахи знаходяться в приміщенні з контролем клімату, що вимагає електроенергії, газу та води. Тим не менш, це ні в яке порівняння не йде з умовами, які необхідні для тваринницької ферми або птахофабрики.

Загалом, для того щоб виробити з личинок один кілограм білка, враховуючи при цьому площу посадженних кормових культур і т.д., буде потрібно близько в десять разів менше території, аніж для виробництва одного кілограма яловичого білка, і в кілька разів менше, ніж для отримання такої ж кількості білка свинячого або курячого. Розведення личинок при цьому виділяє набагато менше парникових газів, у порівнянні з будь-яким видом птахівництва або тваринництва.

Ще одною великою перевагою личинок є ефективність при їх виробництві. Для отримання кілограма живої ваги необхідно 2,2 кг корму, що можна порівняти з курчатами і набагато менше, ніж у випадку яловичини і свинини. А в репродуктивному плані комахи істотно перевищують відтворювальні здатності птахів і ссавців.

Ось чому, як відзначають фахівці, личинки комах можуть через деякий час поступово зайняти гідне місце в раціоні жителів всієї Землі, а не тільки окремих її регіонів, де це широко поширене вже зараз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button