Різне

Марихуана та алкоголь змінюють мозок

Алкоголь та марихуана впливають на мозокАмериканські вчені стверджують, що вживання марихуани та алкоголю гальмує розвиток мозку у підлітків. Справа в тому, що в юності мозок особливо піддається впливу різних факторів, зокрема наркотичних речовин та спиртних напоїв.

Дослідники протягом 1,5 років спостерігали за зміною стану мозку майже сотні дівчат і хлопців у віці 16-20 років. Частина піддослідних регулярно нюхали травичку і вживали спиртне, інші, навпаки, зовсім не вживали, або ж “забавлялися” ними дуже рідко.

За час дослідження вчені зробили близько 180 знімків МРТ для кожного з учасників. Крім того, піддослідні періодично здавали токсикологічні аналізи. Виявилося, що в мозку тих, хто частенько покурював марихуану і пив спиртні напої, біла речовина формувалося повільніше. Нагадаємо, що біла речовина утворює пучки аксонів, які пов’язують відділи мозку і передають інформацію між ними. Якщо аксони погано функціонують, то мозок людини працює не скоординовано, а це позначається на поведінці – координація стає не контрольованою.

Вчені відзначають, що учасники дослідження спочатку мали різний рівень розвитку білої речовини, однак через півтора року вживання спиртного та марихуани архітектура мозку кожного з них так сильно змінилася, що ці відмінності стали несуттєвими.

Раніше вже проводилися схожі дослідження, однак вони обмежувалися поодинокими вимірами та їх результати були неоднозначні, оскільки могли бути пов’язані як із вживанням алкоголю, так і з іншими факторами, наприклад, індивідуальними особливостями розвитку. На цей раз сумнівів в інтерпретації отриманих даних бути не може, так як американські дослідники стежили за змінами, що відбуваються в будові мозку, протягом тривалого періоду.

Інформація зі сайту:  http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button