Земля

Хто живе у нас в роті?

Стів Гшмайсснер – незвичайний фотограф. Більшість фотографів роблять знімки чогось масштабного, від дикої природи до вивержень вулканів, деякі навіть створюють панорамні зйомки світу. Однак цей британський фотограф також є експертом в електронній мікроскопії. Електронна мікроскопія дозволяє фахівця в даному середовищі робити фотографії чогось вкрай малого за розмірами.

Бактерії в роті у людини

Стів вирішив випробувати електронний мікроскоп на собі, щоб зберегти екосистеми бактерій, що живуть у роті. Дані фотографії мають збільшення до десяти тисяч разів, а також вони пофарбовані в яскраві кольори, щоб бактерії виглядали більш привабливо. Проте всі мікроорганізми, які ви побачите на цих знімках, ви можете виявити у себе в роті – на язику, на зубах, на щоках і слинних залозах. В середньому в роті людини мешкають 100-200 різних видів бактерій, однак вам не варто панікувати – деякі з них можуть навіть допомагати процесу перетравлювання їжі.

Всього існує більше семисот видів бактерій, які можуть знаходитися в роті у людини, причому лише деякі з них є шкідливими, наприклад стрептококи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button