Здоров'я

Забруднене повітря може стати причиною передчасних пологів

Вплив високих рівнів забрудненого повітря пов’язаний з підвищеним ризиком передчасних пологів – до 37 тижнів вагітності – у відповідності з новим дослідженням учених з Університету Цинцінаті. Фахівці виявили, що забруднене повітря на 19% підвищує ймовірність передчасних пологів протягом третього триместру вагітності.

390e936a86a23907044e8a70d6978d43

Частинки дизельних вихлопів складають значну частину твердих частинок в міських районах. Розмір частинок пов’язаний з їх потенціалом викликати проблеми зі здоров’ям. Більш дрібні частинки мають більший потенціал для вдихання в легені і можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, у тому числі хвороби серця і легеневі захворювання.

Читайте також: 

Дослідники вивчили записи про народження майже 225000 дітей, з них більше 19000 народжень були передчасними. Експерти вивчили моніторинг повітря, звернувши увагу на показники вмісту в повітрі дрібних твердих частинок 2,5 мкм або менше в ширину. Переважна більшість пологів, 97%, відбулося в міських районах, де рівень впливу забрудненого повітря, зазвичай, бувають високими. Результати показали, що випадки народження недоношених дітей були вище серед матерів, які зазнали впливу високих рівнів забруднюючих частинок у повітрі, а також серед матерів 40 років або старше, чорних жінок, жінок без допологового догляду або жінок з більш низьким рівнем освіти.

Хоча збільшення ризику передчасних пологів є невеликим, отримані висновки все ж повинні викликати побоювання у представників охорони здоров’я, відзначають експерти. Вони вважають, що зниження кількості твердих частинок в повітрі нижче стандартного порогу може знизити число передчасних пологів у жінок, які зазнали впливу високих рівнів впливу забрудненого повітря приблизно на 17%, що відповідає зниженню на 2,2% випадків передчасних пологів у населення в цілому.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments