Людина

Лікарі довели, що часте вживання алкоголю призводить до інсульту

Часте вживання спиртного підвищує ризик смерті від ішемічного інсульту у чоловіків, передає NDTV Cooks. Такі дані отримані вченими в ході 20-річного дослідження.

Вчені з Університету Східної Фінляндії з’ясували, що часте вживання алкоголю так само шкідливо , як і його вживання у великих обсягах. До таких висновків вони прийшли, вивчаючи це питання протягом двадцяти років і проаналізувавши окремі випадки більше двох з половиною тисяч чоловіків.

alko15_450

В особливій зоні ризику знаходяться люди, які вживають алкогольні напої частіше двох разів на тиждень. Для такої категорії населення небезпека померти від серцево-судинних захворювань в три рази вища, ніж у тих , хто веде здоровий способу життя.

Читайте також: Змішувати енергетичні напої з алкоголем ризикованіше, ніж споживати звичайний алкоголь

Найменше інсультів спостерігається у чоловіків, які не мають даної шкідливої ??звички і у тих, хто п’є алкоголь вкрай рідко. Відповідно, збільшення кількості та частоти споживання спиртних напоїв незмінно призводить до зростання ризику крововиливу в мозок.

Зловживання алкоголем стоїть на другому місці після куріння в ряду факторів ризику різних форм ракових захворювань, наприклад, раку гортані і порожнини рота. Одночасне вживання алкоголю і тютюну ще більше підвищує ризик.

Крім того, алкоголь вкрай негативно впливає на чоловіче здоров’я. Виникає дистрофія яєчок і формується імпотенція: статеві органи зменшуються в розмірах, і чоловік перестає бути дієздатним у ліжку. Разом з тим зменшується кількість чоловічих гормонів і виробництво сперми, що знижує здатність до запліднення. Алкоголь тісно пов’язаний з поширенням венеричних захворювань і ВІЛ, тому що в стані сп’яніння люди часто забувають про захист і контрацепції. Майже половина розлучень пов’язана з алкогольними проблемами в сім’ї, алкоголь також відіграє ключову роль в сімейному насильстві.

Читайте також: Споживання калію попереджає інсульт

В алкоголі багато калорій, тому він сприяє ожирінню і появи так званого “пивного животика”. У чоловіків, що люблять випити, підвищується кров’яний тиск, що збільшує ризик серцевих захворювань та інфаркту. Лікарі настійно рекомендують чоловікам випивати не більше 4 одиниць алкоголю в день і в кожного тижня залишати не менше трьох абсолютно безалкогольних днів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button