Здоров'я

Вчені довели, что буті донором корисно для організму

Медикам в черговий раз вдалося підтвердити той факт, що процедура донорства крові та її складових не тільки шанована, а й корисна для здоров’я. Дана процедура суттєво зміцнює імунітет і дозволяє організму активніше боротися з різними інфекціями. До того ж, донорство прискорює процес регенерації клітин крові.

dorostvo_450

Нове дослідження вчених довело, що люди, які систематично здають кров, мають знижений ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. Під час експерименту фахівці спостерігали за станом здоров’я більше 2500 чоловік. При цьому середній вік випробовуваних становив 43-61 року.

Читайте також: Прорив у створенні штучної шкіри

Результати дослідження дуже сильно порадували вчених. Виявляється, що донорство істотно знижує ризик появи патології серцево-судинної системи, у тому числі інсультів. За даними фінських дослідників, чоловіки, які здають кров, менш схильні інфаркту міокарда (в десятки разів); дані американських вчених підтверджують, що чоловіки -донори на 30 % рідше страждають серцевими нападами.

Вчені відзначають, що організм донора весь час самовідновлюється за рахунок виведення надлишку крові та її компонентів, які утворюються еволюційно (при здачі крові організму надходить сигнал про те, що час оновлюватися). А це в свою чергу профілактика хвороб судин і серця, порушень травлення, імунної системи, роботи підшлункової залози і печінки.

Читайте також: Для чого необхідно знати кількість кисню в крові

При здачі здачі крові відбувається нестандартна реакція організму людини на втрату частини себе – і так відбувається тренування організму на випадок ймовірної крововтрати. У критичних ситуаціях при великій крововтраті у людини -донора більше шансів вижити, ніж у того, хто не здавав кров.

Крім того у донора є можливість постійно контролювати своє здоров’я, за рахунок постійних медичних оглядів та безкоштовної здачі аналізів на найбільш поширені інфекції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button