Наука

Лікарі назвали ідеальний вік, коли краще кидати палити, щоб знизити ризик смерті

Згідно з великим дослідженням, у курців, які кинули цю шкідливу звичку до 35 років, показники смертності протягом певного періоду часу такі ж, як і у тих, хто взагалі ніколи не курив.

Гігантське дослідження показало, що ті, хто кинув палити пізніше в житті, все ще отримували значну користь від відмови від цієї шкідливої звички, але їх смертність перевищувала показники тих, хто кинув палити до 35 років.

Так, у колишніх курців, які відмовилися від куріння у віці від 35 до 44 років, на 21% вище смертність від будь-якої причини в порівнянні з тими, хто ніколи не курив. А у тих, хто кинув палити у віці від 45 до 54 років, цей показник вище на 47%.

Нове дослідження використовувало дані національного опитування охорони здоров’я США, в якому взяли участь понад 550 000 дорослих. Вони заповнювали спеціальні анкети в період з січня 1997 року по грудень 2018 року, тоді учасникам було від 25 до 84 років.

Серед них були нинішні курці, колишні курці та ті, хто «ніколи не курили», тобто ті, хто викурив менше 100 сигарет за все своє життя.

До кінця 2019 року майже 75 000 з цих учасників дослідження померли. У порівнянні з тими, хто ніколи не курив, нинішні курці показали значно вищий рівень смертності. Найпоширенішими причинами смерті стали рак, хвороби серця і легенів.

Після оголошення результатів дослідження може здатися, що після 35-ти років вже можна не кидати палити, але це помилка. Звичайно, відмовлятися від шкідливих звичок — справа хороша незалежно від того, скільки людині років. А як показує дослідження, відмова від куріння в більш старшому віці як і раніше знижує ризик смерті, просто не так різко.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments