Наука

Високе споживання солі порушує імунну функцію організму

Вчені виявили, що сіль може послаблювати функції мітохондрій, порушуючи нормальну активність імунних клітин і потенційно сприяючи розвитку запалення в організмі.

Photo by Jason Tuinstra on Unsplash

Вченим давно відомо, що дієта з високим вмістом солі може привести до проблем з серцево-судинною системою, зараз же більшість дослідників зосереджені на вивченні впливу солі на функцію імунної системи.

Нове дослідження показало, що надмірне вживання солі може послабити активність мітохондрій в наших імунних клітинах. Мітохондрії присутні майже в усіх клітинах людського тіла і схожі на крихітні електростанції. Однією з їх основних функцій є виробництво молекули, званої аденозинтрифосфатом (АТФ) – універсального джерела палива для організму. Коли АТФ погано виробляється в моноцитах (імунні клітини), вони не дозрівають нормально. Велика кількість солі порушує механізм виробництва АТФ, викликаючи зміни у функціях імунної системи.

Вчені прийшли до таких результатів, проводячи експериментами in vitro («в пробірці»), однак автори дослідження хотіли вивчити цей процес і у людей. Для цього вони набрали групу піддослідних, які їли піцу з вмістом солі вище 10 грамів (ВООЗ рекомендує вживати не більше 5 грамів на добу). Через три і вісім годин після цієї трапези у добровольців брали кров.

Вивчаючи моноцити в зразках крові, дослідники виявили, що активність мітохондрій була знижена через три години після прийому їжі. Цікаво, що в аналізах, які були взяті через вісім годин, мітохондрії в основному показували нормальні показники. «Це добре», – зазначає Домінік Мюллер, автор нового дослідження. «Якби це було тривале порушення, ми б турбувалися про те, що клітини не отримують достатньо енергії протягом тривалого часу». Однак це говорить про те, що надмірне споживання солі все-таки може гостро впливати на активність мітохондрій, тому при такій постійній «дієті» може спостерігатися довгострокове порушення імунної функції.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button