Людина

Ліки від грипу, які не вбивають вірус, а лікують пацієнта

Дослідники з канадських медичних установ, госпіталю Саннібрук і госпіталю Св. Майкла, розробили принципово нові ліки, які повинні допомогти в боротьбі з однією з найпоширеніших хвороб — грипу. Принцип дії ліків в деякому сенсі протилежний традиційним препаратам.

Грип — це інфекційне вірусне захворювання. Його характерною особливістю є здатність до швидких мутацій. На сьогоднішній день відомо вже більше 2000 його варіантів. Доцільність щеплень від грипу оспорюється на тій підставі, що до моменту розробки сироватки від конкретного штаму вірусу в світі вже існує наступний варіант. У зв’язку з цим боротьба з епідеміями цього захворювання сильно ускладнена.

Медицина знає цю хворобу ще з 16 століття. За останні 150 років було зафіксовано 10 важких і дуже важких епідемій грипу. Наприклад, іспанський грип, або «іспанка», була наймасовішою пандемією грипу за всю історію людства в абсолютних цифрах як за кількістю заражень, так і померлих. У 1918-1919 роках у всьому світі іспанкою було заражено близько 550 млн. чоловік (майже 30% населення планети). Померло за деякими оцінками майже 100 млн. чоловік (до 5% населення Землі). Епідемія почалася в останні місяці Першої світової війни і швидко обійшла цей найбільший на той момент збройний конфлікт за масштабом жертв.

Щорічно, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, від грипу в середньому помирає від 250 до 500 тисяч чоловік. Але люди вмирають не від наявності самого вірусу, а від ускладнень, які виникають внаслідок його активності в організмі. Однією з найбільш частих причин стає гострий респіраторний дистрес-синдром легенів. Запалені судини починають пропускати рідину, яка проникає в альвеоли, що призводить до асфіксії — людина задихається.

Поки вчені намагаються наздогнати постійно мінливі штампи грипу, лікар Уоррен Лі, співробітник дослідницького центру госпіталю, задумався про можливості підходу до проблеми з іншого боку. Що, якщо замість того, щоб намагатися вбити вірус, допомогти самому організму? Наприклад, запобігти пошкодженню судин і подальшому просочуванню рідини.

В лабораторії дві групи мишей були заражені грипом. Одна група не отримувала лікування, а до другої застосували експериментальні ліки Vasculotide, розроблені в госпіталі Саннібрук, зміцнюючий ендотелій — стінки судин. Всі мишки, які не отримували ліки, померли. Серед тих, хто отримав ліки вижило 80%.

При цьому, ліки подіяли навіть будучи застосованим через кілька днів після зараження, і це не позначилося негативно на імунній відповіді організму. Не було відмічено побічних ефектів при використанні ліків в тандемі з антивірусними препаратами.

Дослідник Лі налаштований оптимістично — хоча експерименти проводилися на мишах, симптоми захворювання у хребетних протікають практично ідентично, тому з великою ймовірністю подібні ліки або їхні варіанти можна буде пристосувати і для людей.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button