Людина

Вчені знайшли відмінності між давньою і сучасною мікрофлорою кишечника

Вчені з США виявили відмінності між мікрофлорою кишечника стародавніх і сучасних людей. Такі дані були опубліковані на сторінках видання Cell Reports.

Американські вчені провели дослідження, завдяки яким з’явилися відомості про відмінність між мікрофлорами кишечника стародавніх мешканців африканських лісів, також давніх землеробів з доступом до продуктів харчування і сучасними жителями міст Сполучених Штатів Америки. Дослідники проводили роботу з племенем пігмеїв бака і їх сусідів з Центральної Африканської Республіки, які займаються вирощуванням фруктів і овочів і торгують зі світовим співтовариством.

Вчені на чолі з професором Андресом Гомесом взяли проби мікрофлори кишечника у 29 представників обох племен. З’ясувалося, що у африканських племен приблизно однакова кількість корисних бактерій, але у пігмеїв бактерії більш різноманітні, тоді як після порівняння з американськими жителями вчені побачили більш близьке співвідношення з приматами і горилами у племен з Африки. Вчені відзначають, що еволюція сталася у зв’язку з потребою переробки вуглеводів і різних видів ксенобіотиків, сам процес пов’язаний з тим, що пігмеї менше всіх вживають різні лікарські препарати, ніж американці і їх сусіди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button