Наука

Дослідження: 400 ліків і методів лікування визнані застарілими

Об’єднана команда вчених визначила, що 396 методів лікування, інструментів та ліків застаріли, вони становлять загрозу для пацієнтів. Найчастіше ці методи застосовувалися у галузі серцево-судинних захворювань, де 20% всіх методик визнані ризикованими.

«Ми сподіваємося, що результати наших досліджень можуть послужити відправною точкою для оновлення медицини, а також інформування політиків та платників податків, які бажають мати список методів, які, ймовірно, не принесуть користі пацієнтам», — зазначив гематолог-онколог Вайнай Прасад з університету Орегону здоров’я і науки (OHSU).

Цей список заснований на результатах рандомізованих контрольованих досліджень, що проводилися протягом більше 15 років. Вони спрямовані на зниження упередженості при тестуванні нових методів лікування.

У їхньому рейтингу найчастіше фігурували медикаменти — 33%, процедури — близько 20%, вітаміни і добавки — близько 13%.

«Після встановлення неефективної практики може бути важко переконати практикуючих лікарів відмовитися від її застосування», — пояснює Прасад.

Минулі дослідження, проведені в США, показали, що вартість цих послуг в період 2008-2009 років становила від $1,9 до $8,5 млрд.

Дослідники наводять у приклад препарат Avastin, який у 2008 році рекомендували для лікування раку молочної залози, але відкликали вже в 2011-м.

«Фінансові втрати — ось головна причина, по якій американські лікарі б’ють на сполох. У США в період 2013-2015 років витрати на послуги охорони здоров’я зросли на 20%, причому ліки стали коштувати дорожче всіх процедур», — додали вчені.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть