Авто

Літаючі автомобілі Airbus навчать самостійній посадці

Після десятиліть очікування люди, нарешті, наближаються до Святого Граалю науково-фантастичних технологій — літаючої машині. У компанії Airbus вже є відповідна і готова до роботи технологія для створення літаючого автомобіля, однак найбільшою проблемою є управління новим видом транспорту. На даний момент, навіть з точки зору законодавства, польоти на власних літаючих машинах неможливі.

Прототип літаючого автомобіля Airbus Vahana є повністю автономним. Однак і тут є свої труднощі. Задача, яку Airbus зараз намагається вирішити, полягає у здійсненні зльоту і посадки в автоматичному режимі. Легко навчити автомобіль стежити за тим, щоб під час посадки він перебував паралельно землі, однак повітряні таксі не завжди будуть сідати і злітати в ідеальних умовах. Подібно безпілотним автомобілям, вони повинні навчитися мати справу з несподіваними сценаріями, такими як повалені дерева або раптові пішоходи.

Схоже, рішення проблеми було знайдено завдяки технологічній компанії Near Earth Autonomy, яка розробила зручну систему управління під назвою Peregrin. Система використовує лазери для сканування потенційної посадочної площадки на небезпеку або перешкоди. Якщо Vahana буде намагатися приземлитися в місці, де знаходяться, наприклад, люди, Peregrin виявить їх, і літаючий автомобіль вибере інше місце для посадки. В даний час йде доробка системи Peregrin, і представники Airbus сподіваються, що зможуть почати тестувати технологію на прототипах Vahana вже в цьому році.

Кнопка «Наверх»
Закрыть