Технології

Літій-іонні батареї навчилися заряджати в 5 разів швидше

Дослідження Університету штату Юта виявили нові можливості швидкої зарядки літій-іонних акумуляторів.

Літій-іонні акумулятори активно використовують для портативної електроніки, електричних транспортних засобів і портативних електроприладів і для зберігання сонячної енергії.

Однак основний мінус цих батарей — низька швидкість зарядки. Це зокрема відбувається через побічну реакцію, коли іони літію поміщаються в частинки графіту занадто швидко.

Літієве покриття відбувається, коли іон літію рухається занадто швидко, і частинки графіту в батареї не можуть його зловити. Під час зарядки це може бути небезпечно і привести до того, що батарея загориться або вибухне.

“Ми розробили експеримент, який може візуалізувати, що відбувається з негативним електродом під час зарядки. Ми можемо бачити частку графіту — матеріал в негативному електроді — і що відбувається під час зарядки акумулятора в режимі реального часу. Тепер ми розуміємо фізику цього процесу. Завдяки цьому можна усунути обмеження і поліпшити продуктивність зарядки акумулятора” – стверджує Тао Гао, доцент факультету хімічного машинобудування Університету Юти.

Завдяки цьому, вважає Гао, можна створити автомобільний акумулятор, який заряджається в п’ять разів швидше, ніж зазвичай, або всього за 10 хвилин. Також за допомогою цієї технології можна буде зарядити за 10 хвилин смартфон.

За словами авторів, новітній тип швидкісний зарядки можна впровадити для смартфонів за 3-5 років, а для електромобілів за 5-10 років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button