Технології

Інженери MIT вбудували невидимі QR-коди в товари. Їх легко зчитати, але не можна підробити

З’явилася система, яка оснащує 3D-друковані об’єкти вбудованими флуоресцентними тегами, які можна переглядати через інфрачервоні камери.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили невидиму систему маркування під назвою BrightMarker. Вона вбудовує флуоресцентні теги в об’єкти, які можна переглядати і відстежувати за допомогою інфрачервоної камери.

Система BrightMarker, яку розробили співробітники Массачусетського технологічного інституту, приховує QR-код всередині відслідковується об’єкта, тому його не можна підробити або навіть побачити. Але якщо навести на нього інфрачервону камеру, то з’являється тег разом з інформацією, яку він кодує.

За допомогою програмного плагіна тег BrightMarker поміщається в цифрову модель і експортується як файл STL. Потім, використовуючи флуоресцентні нитки в принтері, можна роздрукувати об’єкт з прихованим маркуванням. За словами команди, вони не змінюють форму, функцію або зовнішній вигляд об’єкта.

Флуоресцентний матеріал випромінює світло на ближніх інфрачервоних довжинах хвиль, тому вони QR-код буде відображатися у високій контрастності при перегляді через інфрачервоні камери. Також вчені розробили невеликі апаратні аксесуари, які можна було прикріпити до смартфонів або гарнітур VR/AR для виявлення тегів.

Дослідження представлять на UIST 2023 (PDF). Інженери демонструють технологію на відео нижче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button