Різне

Люди можуть зменшитися в рості через кліматичну кризу

Палеонтологи висунули теорію, згідно з якою правило Бергмана поширюється і на людину.

Сенс теорії Бергмана полягає в тому, що найбільш великими є ті види, які живуть в умовах більш холодного клімату — у високих широтах або в горах. Так, амурські тигри крупніше індонезійських, а білі ведмеді більше бурих.

Відповідно ті види, які живуть в південних широтах, відрізняються невеликими розмірами. Це допомагає їм вижити в умовах високих температур внаслідок швидкого позбавлення від зайвого тепла.

Професор палеонтології Единбурзького університету Стів Брусатте вважає, що рано чи пізно люди теж почнуть «втрачати» в рості — у міру того, як на Землі буде ставати спекотніше.

Як доказ вчений наводить коней, що існували 55 мільйонів років тому. Коли планета почала теплішати, тварини істотно зменшилися в розмірах.

Важливо відзначити, що не всі згодні з Брусатте. Професор Адріан Лістер з Музею природної історії в Лондоні заявив, що розвинену людську цивілізацію не можна порівнювати зі ссавцями — еволюція проходить по-різному. Не можна забувати про те, що у людини є кондиціонер, одяг і медицина, і природний відбір діє на нас по-іншому, вважає Лістер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button