Земля

Льодовиковим періодам на Землі передували зіткнення тектонічних плит

Льодовиковим періодам в історії Землі передували серйозні зміни в структурі земної кори — зіткнення в районі екватора тектонічних плит і всмоктуванням в скельні породи з атмосфери величезних обсягів вуглекислого газу. Про це повідомляє в п’ятницю газета The Independent з посиланням на нове дослідження вчених з Массачусетського технологічного інституту (МТІ).

За версією дослідників, в результаті зіткнення тектонічних плит оголюються величезні ділянки скельних порід. Під впливом високих температур у тропіках відбувається хімічна реакція, яка і призводить до вбирання цими породами СО2. Температура атмосфери з-за цього різко знижується, що призводить до льодовикового періоду.

В історії Землі налічується кілька тривалих періодів похолодання клімату.

«Ми виявили, що повсякчас після піку активності в зонах зчленування відбувалося зледеніння», — наводить видання слова геолога Олівера Ягуца, керівника групи дослідників з массачусетського технологічного інституту. «Тому щоразу, коли, скажімо, з’являються близько 10 тис. км тектонічних тріщин і розломів у тропіках, настає льодовиковий період», — сказав Ягуц.

Втрутитися у цей процес при всьому бажанні, як вказує вчений, практично неможливо. «Ці геологічні процеси, які повільно відбуваються на Землі, не мають нічого спільного з тим, що ми робимо сьогодні на планеті», — вважає Ягуц.

Результати дослідження опубліковані в Science — журналі Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Кнопка «Наверх»