Земля

Люди в Північній Америці робили татуювання 2000 років тому

Археологи з Вашингтонського державного університету виявили найдавніший інструмент для татуювання на заході Північної Америки. Цей інструмент був зроблений близько 2000 років тому предками народу Пуебло на території сучасної Південно-Східної Юти.

Провідний автор дослідження Ендрю Гіллрит-Браун натрапив на цей інструмент, коли проводив інвентаризацію артефактів, що знаходилися на зберіганні більше чотирьох десятиліть. Його відкриття відсуває найбільш ранні свідоцтва татуювання на заході Північної Америки більше ніж на 1000 років. Вона також дає нове розуміння життя доісторичних людей.

“Про татуювання доісторичних людей на Південному Заході не говорять багато, тому що ніколи не було ніяких прямих доказів, що підтверджують його”, – сказав Гіллит-Браун. “Цей інструмент татуювання надає нам інформацію про минуле південно-західної культури, яку ми раніше не знали.”

Хоча татуювання є загальною формою вираження серед корінних культур у всьому світі, мало що відомо про те, коли і чому ця практика почалася. Це особливо вірно в таких місцях, як південний схід Сполучених Штатів, де татуювання не були ідентифіковані на збережених людських останках. Археологи спиралися на візуальні зображення в давніх творах мистецтва, щоб простежити походження татуювання у цьому регіоні.

Нещодавно ідентифікований інструмент складається з 3,5-дюймової дерев’яної ручки сумаха, яка пов’язана з розщепленими листям юки і містить два шипи кактуса, які пофарбовані в чорний колір на кінчиках.

“Залишки плям від татуювальних пігментів на кінчику були тим, що відразу ж викликало мій інтерес як можливий інструмент татуювання”,- сказав Гіллрит-Браун.

Він проаналізував наконечники за допомогою сканувального електронного мікроскопа, рентгенівської флуоресценції і енергодисперсіонної променевої спектроскопії, а потім випробував їх на шкірі свині. Кристалічна структура пігменту була видна і, як виявилося, містить вуглець, який зазвичай використовується для татуювання.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button