Екологія

Хвилі і приливи мають більший вплив на морське життя, ніж діяльність людини

Масштабне дослідження виявило, що найбільший вплив на морське життя, зокрема в затоці Суонсі, Уельс, викликане хвилями і припливами, а не діяльністю людини. Дані охоплювали понад 170 видів риб та інших морських мешканців, таких як краби, кальмари і морські зірки. Про це повідомляє видання Science of The Total Environment.

Поєднуючи дані про види, вплив людини і характер хвиль та припливів, дослідження, проведене командою університету Суонсі, дає найбільш повну картину факторів, що впливають на зміни в затоці на сьогодні.

В Суонсі-Бей, де розташовані два міських центри в Суонсі і Порт-Тальботе, проживає близько 290 000 осіб. Це промисловий центр, в тому числі там є великий металургійний завод та два порти. Місто має другий за величиною приливний діапазон у світі, оскільки атлантичні припливи направляються у Бристольський канал, а потім поширюються по дрібній бухті.

Для вчених, які вивчають, що відбувається з навколишнім середовищем, дуже урбанізовані прибережні райони, такі як Суонсі Бей, становлять проблему. Існує так багато різних природних і людських впливів на навколишнє середовище, що може бути важко зрозуміти, хто винен у зміні середовища, аби виробити найбільш важливі рішення для збереження екології.

Команда університету Суонсі, до складу якої входили біологи й інженери, зібрала дані про види флори і фауни, вплив людини і моделі хвиль та припливів і включила їх у статистичну модель. Вони змогли оцінити значущість різних чинників.

Виявилося, що:

  1. Хвилі і приливи мали більший вплив на затоку, ніж діяльність людини.
  2. Хвилі і приливи постачали для дослідження більше половини всіх спостережених видів.
  3. Різні види були порушені різними факторами і різною мірою. Наприклад, викиди ґрунту від земснаряда справили найбільший вплив на рибу, тоді як скидання відходів у стічні води не вплинули на морське життя.

Дослідники використовували комбінацію комп’ютерних моделей і даних емпіричного поля: досліджували хвильове оточення і приливні течії і виміряли різні природні та людські фактори, а також вивчили широкий спектр видів.

«Це може бути сюрпризом, враховуючи, що це високо урбанізований район, але найбільший вплив на екологію затоки Суонсі надають хвилі та припливи. Наші дослідження показують, що ці природні чинники формують морське життя більшою мірою, ніж діяльність людини, такі як скидання стічних вод і викидання днопоглиблювальних матеріалів», – стверджує Доктор Калоувей — один з авторів дослідження.

Часто судження про екологічну якість та вплив на навколишнє середовище базується на підмножині прибережної фауни, наприклад, на біорізноманітність дрібних тварин, що мешкають у донних відкладах. Навпаки, це дослідження також включало фауну, що живе на морському дні, виявляючи значні відмінності між різними групами.

Висока кореляція між гідродинамічними моделями цього дослідження і кожним з обстежених спільнот фауни підтвердила, що якісні тривимірні моделі навколишнього середовища можуть бути корисними інструментами для розуміння розподілу морського життя. Вони є важливими інструментами для підтримки управління екосистемами, особливо в районах зі складними, сильно мінливими гідродинамічними структурами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button