Земля

Людство перегріває планету

Починаючи з 1997 року, кількість техногенного тепла, поглиненого Світовим океаном, подвоїлася. Про це йдеться в опублікованій статті в журналі «Nature Climate Change».

865d69cb5978d3cdab0debfea962eea0

Причому, за підрахунками вчених, поглинена кількість тепла за період з 1865 по 1997 рік дорівнює кількості тепла, поглиненого за останні 18 років. І енергія ця величезна! Дослідники порівняли її кількість з енергією вибуху 75 атомних бомб.

Читайте також: 

Ученим було давно відомо, що 90% теплової енергії поглинається океаном, але темпи зростання поглинання тепла просто вражають. Якщо раніше тепло затримувалося у верхньому шарі океану, то тепер воно фіксується і на глибинах. Це означає, що кількість енергії, захопленої в кліматичній системі Землі, в цілому прискорюється, говорить провідний автор дослідження Пітер Глеклер з Ліверморської національної лабораторії. Чим тепліше стає океан, тим менше тепла він може поглинати, і більше тепла залишається в повітрі і на поверхні землі.

«Це відкриття має потенційно серйозні наслідки для життя в океанах, а також говорить про необхідність урахування цих даних в моделях циркуляції океану, зміні траєкторій ураганів і їх інтенсивності», – зазначив професор Джейн Любченко з Університету морських наук штату Орегон.
Отримані дані є незаперечними доказами того, що люди «різко підігріли планету», йдеться в статті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button