Здоров'я

На боротьбу з малярією кинуть генетично модифікованих комарів

Вчені з Імперського коледжу Лондона знайшли спосіб позбавитися від малярії. Дослідники пропонують генетично модифікувати комарів таким чином, щоб число чоловічих особин в популяції зросла. Число укусів переносників інфекції скоротитися, оскільки кусаються тільки самки. Крім того, за словами фахівців, з часом популяція істотно скоротитися через брак жіночих особин. Поки дослідження знаходиться в початковій стадії.

foto_cikavosti_12.06.2014-06_500

Вчені знайшли спосіб так генетично модифікувати комарів, щоб вони змогли скоротити число власної популяції. Таким чином дослідники сподіваються викоренити малярію. Однак скептики нагадують про небезпеку, пов’язану із зміною екосистеми.

Читайте також: Вчені відучать комарів нападати на людей

Розроблена вченими Імперського коледжу Лондона методика полягає в тому, щоб 95% комарів, що з’явится на світ були чоловічої статі. Таким чином, через шість поколінь популяція комах різко скоротиться через зникнення самок.

«Короткострокові вигоди полягають в тому, що чоловічі особини комарів не кусають людей. Однак у довгостроковій перспективі буде можливо викорінити або, принаймні, істотно скоротити популяцію комарів», – пояснив автор дослідження Андреа Крісанті.

Наукові розробки поки знаходяться на початковій стадії. Однак вчені сподіваються, що такий підхід може стати «дешевим і ефективним способом усунення малярії в цілих регіонах».

Аналогічна робота вже проводилася в 2008 році, проте тоді цей дослід зазнав невдачі. Зусилля фахівців призвели до ненавмисної стерилізації комарів, і комахи не змогли розмножуватися.

Вчені відзначають, що ідея скорочення жіночих особин комарів не нова. Їй вже більше 50 років. Проте досі не існує технологій, здатних її здійснити.

Читайте також: У Флориді боротися з комарами будуть безпілотники Maveric

Методи боротьби з малярійними комарами, які застосовуються на практиці зараз, полягають у розпиленні інсектицидів, а також використанні звичайних сіток. Тим не менш, ВООЗ попереджає, що незабаром можуть виникнути стійкі до хімікатів комарі і малярійні паразити. У зв’язку з цим 3,4 млрд чоловік як і раніше загрожує небезпека заразитися малярією.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2012 році від малярії загинули 627 тис. чоловік. Переважна більшість з них – африканські діти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button