Людина

Людина може померти від розбитого серця

Людина може померти від розбитого серця, встановили британські вчені. Як виявилося, втрата коханої людини збільшує ризик інсульту та інфаркту в кілька разів. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі JAMA.

Команда фахівців з Університету Святого Георгія в Лондоні виявила, що горе може викликати фізичний стрес і люди перестануть або забудуть приймати ліки, що призведе до передчасної смерті від серцевої недостатності, інсульту або інфаркту в перший місяць після втрати коханої людини.

Людина може померти від розбитого серця

При інсульті (порушенні мозкового кровообігу) в певній частині мозку кровотік знижується або припиняється зовсім. Інфаркт міокарда являє собою загибель ділянки серцевого м’яза, обумовлена ??гострим порушенням кровообігу в цій ділянці. Серцева недостатність – комплекс розладів, обумовлених, головним чином, зниженням скорочувальної здатності серцевого м’яза.

Читайте також: Кожна 7-а людина в парі живе не зі “своєю половинкою”

У своєму дослідженні фахівці включили втрату, як фактор ризику серцево-судинних ускладнень серед людей старше 60 років. У загальній складності в дослідженні взяли участь 30447 осіб, які пережили втрату і 83588 осіб, чиї улюблені були ще живі.

У результаті було виявлено, що 16 учасників з 10 тисяч померли від інсульту або інфаркту протягом 30 днів після смерті своїх улюблених, у порівнянні з 8 з 10 тисяч з контрольної групи. Причому ризик смерті знижувався в наступні три роки. “Отримані дані свідчать, що синдром «розбитого серця» насправді існує”, – коментує доктор Суніл Шах (Суніл Шах), провідний автор роботи. ” Гіркота втрати така сильна, що серце в прямому сенсі не витримує “.

У попередніх дослідженнях на аналогічну тему вчені з’ясували, що горе і втрати призводять до цілого ряду несприятливих фізіологічних реакцій, включаючи зміни в процесі згортання крові, артеріального тиску, рівня гормонів стресу і контролю серцевого ритму.

Читайте також: Любов та любовна залежність: час сказати “досить!”

“Можливо, приводом для порушення серцевої функції в даному випадку може бути різкий прилив стресових гормонів, наприклад, адреналіну”, – зазначають вчені. “Важливо пам’ятати, що до серцевої недостатності також можуть привести сильний страх, душевний біль і навіть радість».

Автори підкреслюють, що лікарі, родичі та друзі повинні пам’ятати про можливі ризики і докласти всіх зусиль, щоб уникнути їх.

В іншому дослідженні медики виявили, що самотність серед літніх людей також призводить до передчасної смерті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button