Головна / Людина / Людина може померти від розбитого серця

Людина може померти від розбитого серця

Людина може померти від розбитого серця, встановили британські вчені. Як виявилося, втрата коханої людини збільшує ризик інсульту та інфаркту в кілька разів. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі JAMA.

Команда фахівців з Університету Святого Георгія в Лондоні виявила, що горе може викликати фізичний стрес і люди перестануть або забудуть приймати ліки, що призведе до передчасної смерті від серцевої недостатності, інсульту або інфаркту в перший місяць після втрати коханої людини.

Людина може померти від розбитого серця

При інсульті (порушенні мозкового кровообігу) в певній частині мозку кровотік знижується або припиняється зовсім. Інфаркт міокарда являє собою загибель ділянки серцевого м’яза, обумовлена ??гострим порушенням кровообігу в цій ділянці. Серцева недостатність — комплекс розладів, обумовлених, головним чином, зниженням скорочувальної здатності серцевого м’яза.

Читайте також: Кожна 7-а людина в парі живе не зі “своєю половинкою”

У своєму дослідженні фахівці включили втрату, як фактор ризику серцево-судинних ускладнень серед людей старше 60 років. У загальній складності в дослідженні взяли участь 30447 осіб, які пережили втрату і 83588 осіб, чиї улюблені були ще живі.

У результаті було виявлено, що 16 учасників з 10 тисяч померли від інсульту або інфаркту протягом 30 днів після смерті своїх улюблених, у порівнянні з 8 з 10 тисяч з контрольної групи. Причому ризик смерті знижувався в наступні три роки. «Отримані дані свідчать, що синдром «розбитого серця» насправді існує», — коментує доктор Суніл Шах (Суніл Шах), провідний автор роботи. » Гіркота втрати така сильна, що серце в прямому сенсі не витримує «.

У попередніх дослідженнях на аналогічну тему вчені з’ясували, що горе і втрати призводять до цілого ряду несприятливих фізіологічних реакцій, включаючи зміни в процесі згортання крові, артеріального тиску, рівня гормонів стресу і контролю серцевого ритму.

Читайте також: Любов та любовна залежність: час сказати “досить!”

«Можливо, приводом для порушення серцевої функції в даному випадку може бути різкий прилив стресових гормонів, наприклад, адреналіну», — зазначають вчені. «Важливо пам’ятати, що до серцевої недостатності також можуть привести сильний страх, душевний біль і навіть радість».

Автори підкреслюють, що лікарі, родичі та друзі повинні пам’ятати про можливі ризики і докласти всіх зусиль, щоб уникнути їх.

В іншому дослідженні медики виявили, що самотність серед літніх людей також призводить до передчасної смерті.

 
comments powered by HyperComments