Людина

Людина вже сьогодні може жити до 120 років

Про продовження життя розповів відомий російський геронтолог Володимир Хавінсон. На думку вченого, продовжити життя людини до 110-120 років можна вже зараз. Допомогти людині можуть пептидні біорегулятори.

Хавінсон – відомий і шанований фахівець. Крім іншого, він є президентом Європейської асоціації геронтології та геріатрії. Вчений робить акцент на тому, що в сучасному постіндустріальному світі продовження життя буде грати все більш важливу роль. Це обумовлено старінням населення в розвинених країн світу.

foto_cikavosti_12.09.2014-011-010_resized

Тривалість життя на 25% залежить від генетики, на 25% від екології та способу життя, а також від інших факторів (таких, як хвороби тощо). В якості головної вимоги збільшення тривалості життя Хавінсон вказав на зниження споживання висококалорійної їжі. В першу чергу мова йде про жирну і солодку їжу. Взагалі ж, саме культура харчування є наріжним каменем у питанні довголіття.

Друге місце серед вимог для збільшення житті займає відсутність шкідливих звичок і регулярні заняття спортом. І тільки слідом за всім цим йде використання препаратів, які можуть продовжити життя.

Читайте також: Продовжити собі життя: 14 порад 

Але чи безпечні такі препарати? На це питання Володимир Хавінсон відповідає ствердно. Більше тридцяти років Хавінсон і його колеги проводять досліди з пептидними біорегуляторами. Спочатку вони були отримані з різних органів телят. Говорячи простою мовою, пептид являє собою мініатюрний білок. На пептидах не утворюються антитіла, і вони не можуть викликати алергії. Відповідно, такі препарати безпечні.

Короткі пептиди складаються з декількох амінокислот. Вони всмоктуються в кров, надходять у клітку, проникають в ядро і регулюють активність генів. Як відомо, старіння відбувається за рахунок зниження активності генів, а пептидні біорегулятори «запускають» цю активність знову. Подібні досліди вже проводилися і довели ефективність концепції. Введення пептидних регуляторів збільшувало тривалість життя мишей і мавп на 30-40%.

Що ж стосується людей, то тут поки що складно робити висновки, адже цей експеримент почався лише п’ятнадцять років тому. Однак виживаність у групі, що застосовувала пептиди, виявилася вищою, ніж у групі, яка використала вітаміни.

І хоча пептидні біорегулятори нешкідливі, Володимир Хавінсон радить знати свій «генетичний паспорт» тому, хто хоче почати їх застосовувати. Йдеться про схильність до хвороб і т.д. Якщо ж говорити про вікові обмеження, то мова йде про зрілий вік – починати використовувати пептиди можна з 40 років.

Благо, ціна не є перешкодою для використання пептидів. Їх вартість може варіюватися від $8 до $ 80. Питання тривалості життя дуже актуальне для країн СНД, адже серед чоловіків вона становить лише 65-67 років – набагато менше, ніж у розвинених країнах світу. Втім, це пов’язано не з біологічними, а соціальними факторами. Серед причин високої смертності: погані звички, ДТП, а також побутові конфлікти.

Читайте також: Як прожити сто років: секрети народів-довгожителів

На закінчення Володимир Хавінсон зазначив, що збільшити тривалість життя до 120 років можна вже зараз. Але для цього, як ми вже говорили, потрібно не сподіватися на «чудодійні» методи, а зайнятися своїм здоров’ям. Що ж до збільшення тривалості життя до 300 років і більше, то про це поки не йдеться. Втім, навіть такий сценарій можливий. «Справжнім вченим, до яких я відношу і себе, не можна нічого заперечувати, як не можна і ні в що сліпо вірити», – заявив Володимир Хавінсон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments