Головна / Людина / Людина вже сьогодні може жити до 120 років

Людина вже сьогодні може жити до 120 років

Про продовження життя розповів відомий російський геронтолог Володимир Хавінсон. На думку вченого, продовжити життя людини до 110-120 років можна вже зараз. Допомогти людині можуть пептидні біорегулятори.

Хавінсон — відомий і шанований фахівець. Крім іншого, він є президентом Європейської асоціації геронтології та геріатрії. Вчений робить акцент на тому, що в сучасному постіндустріальному світі продовження життя буде грати все більш важливу роль. Це обумовлено старінням населення в розвинених країн світу.

foto_cikavosti_12.09.2014-011-010_resized

Тривалість життя на 25% залежить від генетики, на 25% від екології та способу життя, а також від інших факторів (таких, як хвороби тощо). В якості головної вимоги збільшення тривалості життя Хавінсон вказав на зниження споживання висококалорійної їжі. В першу чергу мова йде про жирну і солодку їжу. Взагалі ж, саме культура харчування є наріжним каменем у питанні довголіття.

Друге місце серед вимог для збільшення житті займає відсутність шкідливих звичок і регулярні заняття спортом. І тільки слідом за всім цим йде використання препаратів, які можуть продовжити життя.

Читайте також: Продовжити собі життя: 14 порад 

Але чи безпечні такі препарати? На це питання Володимир Хавінсон відповідає ствердно. Більше тридцяти років Хавінсон і його колеги проводять досліди з пептидними біорегуляторами. Спочатку вони були отримані з різних органів телят. Говорячи простою мовою, пептид являє собою мініатюрний білок. На пептидах не утворюються антитіла, і вони не можуть викликати алергії. Відповідно, такі препарати безпечні.

Короткі пептиди складаються з декількох амінокислот. Вони всмоктуються в кров, надходять у клітку, проникають в ядро і регулюють активність генів. Як відомо, старіння відбувається за рахунок зниження активності генів, а пептидні біорегулятори «запускають» цю активність знову. Подібні досліди вже проводилися і довели ефективність концепції. Введення пептидних регуляторів збільшувало тривалість життя мишей і мавп на 30-40%.

Що ж стосується людей, то тут поки що складно робити висновки, адже цей експеримент почався лише п’ятнадцять років тому. Однак виживаність у групі, що застосовувала пептиди, виявилася вищою, ніж у групі, яка використала вітаміни.

І хоча пептидні біорегулятори нешкідливі, Володимир Хавінсон радить знати свій «генетичний паспорт» тому, хто хоче почати їх застосовувати. Йдеться про схильність до хвороб і т.д. Якщо ж говорити про вікові обмеження, то мова йде про зрілий вік — починати використовувати пептиди можна з 40 років.

Благо, ціна не є перешкодою для використання пептидів. Їх вартість може варіюватися від $8 до $ 80. Питання тривалості життя дуже актуальне для країн СНД, адже серед чоловіків вона становить лише 65-67 років — набагато менше, ніж у розвинених країнах світу. Втім, це пов’язано не з біологічними, а соціальними факторами. Серед причин високої смертності: погані звички, ДТП, а також побутові конфлікти.

Читайте також: Як прожити сто років: секрети народів-довгожителів

На закінчення Володимир Хавінсон зазначив, що збільшити тривалість життя до 120 років можна вже зараз. Але для цього, як ми вже говорили, потрібно не сподіватися на «чудодійні» методи, а зайнятися своїм здоров’ям. Що ж до збільшення тривалості життя до 300 років і більше, то про це поки не йдеться. Втім, навіть такий сценарій можливий. «Справжнім вченим, до яких я відношу і себе, не можна нічого заперечувати, як не можна і ні в що сліпо вірити», — заявив Володимир Хавінсон.