Людина

Слабкий хват пов’язаний з серйозними проблемами зі здоров’ям

Австрійські вчені з’ясували, що слабкий хват може вказувати на серйозні проблеми зі здоров’ям.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі BMJ Open, вчені попросили добровольців виміряти силу хвату за допомогою динамометра. Кожній людині давалося по дві спроби на кожну руку, причому для кінцевого вимірювання враховувався кращий результат.

Ця робота була заснована на попередніх дослідженнях, що пов’язують силу хвату з проблемами зі здоров’ям. Однак тепер вчені порівнювали учасників не зі здоровою контрольною групою – їх зіставляли з людьми тієї ж статі, віку і зростання.

Результати огляду показали, що сила хвату, яка лише злегка нижче середнього для певної категорії людей (однієї статі, віку і зростання), вказує на стан здоров’я, який може привести до більш ранньої смерті.

На жаль, такий підхід не працює в обидві сторони: більш сильний хват в порівнянні з іншими людьми тієї ж статі, віку і зростання не вказує на велику тривалість життя і відсутність серйозних проблем зі здоров’ям.

Цікаво, що і попередні дослідження пов’язували слабку силу хвату (навіть серед молодих людей) з проблемами серця, легенів і меншою тривалістю життя.

“Наші результати ясно показують, що сила рукостискання є дуже точним і чутливим показником основного стану здоров’я. Тому ми пропонуємо використовувати його в якості скринінгового інструменту в медичній практиці», — пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button