Наука

Люди, які виросли на узбережжі, психічно здоровіші за інших

Жити біля моря хочуть багато, але це не просто мрія, це справжнє вкладення в своє здоров'я! 

Згідно з дослідженням, люди, які проживають в дитинстві на берегах морів і річок, мають більш здорову психіку.

В ході дослідження, яке було проведено університету Ексетера, Великобританія, було опитано понад 15 000 учасників з 18 країн. Респондентам було запропоновано згадати свій досвід “контакту з блакитними просторами” у віці від 0 до 16 років.

Також їх попросили кількісно оцінити їх недавні контакти з зеленими й блакитними просторами за попередні чотири тижні, і стан їх психічного здоров’я за попередні два тижні.

Провідний автор дослідження Валерія Вітале зазначила, що раніше вчені оцінювали вплив природи в цілому на благополуччя людей. Однак результати нової роботи показують, що

“знайомство з блакитними просторами в дитинстві може стимулювати вроджену радість від природи. Це також стабілізує психологічний стан людей у дорослому житті”. 

Жити біля океану – мрія багатьох, проте навіть ті люди, які проживають в прибережних регіонах не завжди отримують всі переваги такого життя.

Дослідження, такі як остання робота, показують, що наші міста та принципи містобудування повинні змінюватися, щоб “забезпечити безпечний доступ до природних ресурсів для психічного та фізичного розвитку дітей”.

З кожним роком вчені знаходять все більше і більше доказів того, що зелені і блакитні зони допомагають нам справлятися не тільки з психологічними, але і з фізичними проблемами. Тому вони повинні бути присутніми в достатній кількості в кожному місті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments