Екологія

Популяції диких тварин скоротилися майже на 70% з 1970 року

WWF і зоологічне товариство Лондона, які працювали над звітом про стан дикої природи, кажуть, що втрату біорізноманіття можна запобігти, якщо вжити негайних заходів щодо збереження екосистем.

Згідно зі звітом Living Planet, популяції диких тварин на Землі скоротилися в середньому на 69% менш ніж за 50 років. Причина цих катастрофічних змін – вирубка лісів, споживання ресурсів, яка систематично перевищує можливості планети по їх відновленню, і промислове забруднення навколишнього середовища.

Всюди — від Світового океану до тропічних лісів – чисельність птахів, риб, земноводних і рептилій різко скорочується, що зменшившись в середньому більш ніж на дві третини з 1970 по 2018 рік. За даними WWF і зоологічного товариства Лондона (ZSL), які працювали над звітами, два роки тому цей показник становив 68%, а чотири роки тому – 60%.

Багато вчених вважають, що наша планета проходить через шосте масове вимирання – найбільше з часів динозаврів – і що воно відбувається з вини людини. 89 авторів звіту закликають світових лідерів підписати угоду на саміті Cop15 з біорізноманіття в Канаді в грудні цього року, щоб затвердити заходи щодо збереження дикої природи і зупинити нестримне знищення біорізноманіття.

Індекс Living planet являє собою аналіз 32 000 популяцій 5 230 видів тварин з метою вимірювання змін у чисельності диких тварин на різних континентах і в різних таксонах. Він візуалізований у вигляді графіка, свого роду “фондового індексу” життя на Землі.

Згідно з індексом, найбільш різке скорочення середнього розміру популяції диких тварин — на 94% – відбулося в Латинській Америці і Карибському регіоні, включаючи Амазонію. В Африці скорочення склало 66%, за нею йдуть Азія і Тихоокеанський регіон з 55% і Північна Америка з 20%. У Європі та Центральній Азії падіння склало 18%.

При цьому у звіті наголошується, що не у всіх країн були однакові відправні точки. Так, в Європі біорізноманіття вже було значно виснажене до 1970 року.

Зміна землекористування все ще є найважливішим фактором втрати біорізноманіття на планеті. Втрата і фрагментація середовищ існування, викликана розширенням глобальної системи сільського господарства, значно ускладнює виживання для популяцій.

Дослідники підкреслюють, що тварини відчувають труднощі при переміщенні по наземним ландшафтам, оскільки вони зайняті інфраструктурою і сільськогосподарськими угіддями. Тільки 37% річок довжиною понад 1000 км залишаються вільними по всій своїй довжині і тільки 10% охоронюваних територій на суші пов’язані між собою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments