Земля

Магма не є рушійною силою для супервулкана Єллоустоун

Сила, яка лежить в основі супервулкана Єллоустоун, вже давно обговорюється, і більшість учених стверджують, що мінливість цього регіону обумовлена магматичним плюмом. Доктор Ін Чжоу, геолог з Вірджинського технологічного інституту, виявив, що історія Єллоустоунського вулкана сильно відрізняється від того, що передбачалося раніше.

“У цьому дослідженні не було виявлено жодних ознак тепла, що йде безпосередньо від ядра Землі для живлення поверхневого вулкана в Єллоустоуні», — сказав доктор Чжоу.

«Замість цього, підземні зображення, які ми захопили, припускають, що Єллоустоунські вулкани були породжені гігантською давньою океанічною плитою, яка пірнула під західні Сполучені Штати близько 30 мільйонів років тому. Ця стародавня океанічна плита розкололася на куски, що призвело до збурень незвичайних порід у мантії, які і призвели до вивержень вулканів за останні 16 мільйонів років.»

Доктор Чжоу пояснив, що виверження були дуже вибухонебезпечними. Після створення рентгенівських зображень сейсмічного регіону вона виявила нерегулярну структуру десь між 250 і 400 милями нижче Єллоустонської кальдери, яка розташована в Скелястих горах.

“Ці дані прямо суперечать моделі шлейфу, — сказав доктор Чжоу.

Зображення глибинних надр Землі показали, що океанічна плита Фараллона, яка колись була там, де зараз знаходиться Тихий океан, рухалася під нинішнім Заходом Сполучених Штатів.

Стародавня плита була розбита на шматки, і частина підводного океанічної плити почала занурюватися глибоко в землю. По мірі того як ця частина плити поринала, вона поступово проєктували гарячі матеріали, які сформували вулкани Єллоустоун, і ці вулкани з того часу повільно рухалися.

«Цей процес почався на кордоні Орегон-Айдахо близько 16 мільйонів років тому і поширився на північний схід, утворивши лінію вулканів, які молодші, оскільки вони простяглися на північний схід до сучасного Вайомінгу», — сказав доктор Чжоу.

Це дослідження унікально за його використання рентгенівських зображень.

«Це перший випадок, коли нова теорія візуалізації була застосована до цього типу сейсмічних даних, що дозволило нам побачити аномальні структури в мантії Землі, які інакше не були б виявлені за допомогою традиційних методів», — сказав д-р Чжоу.

Дослідження опубліковане в журналі Nature Geoscience.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»